Technologie

Niezbędne artykuły szkolne dla ucznia


Szkolna wyprawka to bardzo ważna sprawa dla każdego dziecka. Ma za zadanie wspierać ucznia w codziennym zdobywaniu wiedzy. Jaki przedmioty są niezbędne w szkolnej wyprawce? Na co zwracać uwagę wybierając artykuły szkolne?

Wygodny i pojemny tornister

Plecak to jeden z najważniejszych elementów w szkolnej wyprawce. Dla dziecka najważniejszy jest oczywiście jego wygląd. Dzieci w wieku szkolnym zaczynają porównywać się z rówieśnikami. Dlatego jeśli Twoje dziecko marzy o jakimś konkretnym wzorze lub kolorze tornistra, powinieneś wziąć pod uwagę jego preferencje. Nie można jednak zapominać, że najważniejszymi cechami tornistra jest jego funkcjonalność oraz komfort noszenia. Tutaj pojawia się dość trudne zadanie -znalezienie plecaka, który z jednej strony idealnie spełni swoje funkcje, a z drugiej będzie podobał się Twojemu dziecku. Przede wszystkim musi mieć solidne i wygodne, regulowane szelki, a także odpowiednią budowę, wyprofilowaną pod plecy dziecka. Poza tym dobrze, aby miał dużo kieszonek i przegródek, które pozwolą pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty i utrzymać je w porządku. Te cechy w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem sprawią, że uczeń będzie chodził do szkoły z przyjemnością, a Ty będziesz posyłał do niej swoje dziecko bez obaw o jego zdrowie.

Piórnik, który zapewni porządek 

Piórnik to kolejny nieodzowny element szkolnej wyprawki. Oczywiście tutaj także będziesz musiał wziąć pod uwagę preferencje dziecka. Bez problemu znajdziesz w sklepach piórniki z wizerunkami bohaterów bajek i innymi motywami, które z pewnością będą się podobać Twojemu dziecku i sprawią, że będzie chodziło do szkoły z przyjemnością. Ty z kolei musisz zadbać o to, aby był jak najbardziej funkcjonalny i pojemny. Świetną opcją są piórniki z dużą ilością przegródek, które umożliwią Twojemu dziecku utrzymanie w nim porządku. To bardzo ważne, bo dzięki temu nie zgubi ono swoich przyborów i zawsze będzie dokładnie wiedziało, gdzie szukać tego, czego potrzebuje. Piórniki składane posiadają specjalne uchwyty na przyrządy do pisania, co ułatwia ich przechowywanie i zabezpiecza przed zniszczeniem.

artykuły szkolne

Szkolne zeszyty

Uczeń potrzebuje oczywiście zeszytów. Tak naprawdę to, czy będą one 16, 32, czy 60 - kartkowe, w lnie, kratkę, a może gładkie, zależy od nauczyciela danego przedmiotu. Dlatego należy najpierw poznać wytyczne, aby kupić dziecku takie zeszyty, jakich potrzebuje. Oczywiście, jeśli kompletujemy wyprawkę przed rozpoczęciem roku szkolnego i nie wiemy jeszcze dokładnie, jakie zeszyty będą potrzebne dziecku, możemy kupić kilka neutralnych egzemplarzy. Takie zeszyty zawsze się przydadzą, chociażby pełniąc rolę notatników lub brudnopisów.

Pióro i korektor

Podstawowym narzędziem pracy ucznia w szkole jest pióro. Warto zadbać o to, by był to przyrząd dobrej jakości. Pisząc piórem dziecko wyrabia sobie rękę i pismo. Dobre pióro pozwala na ładniejsze i łatwiejsze pisanie. Jest odpowiednio wyprofilowane i łatwo trzyma się je w ręce. Nie będzie się też psuło. Jak to mówią, uczymy się na błędach. Tych zaś uczeń popełni całkiem sporo. Aby uniknąć skreśleń, które wyglądają fatalnie w zeszycie, dobrze jest wyposażyć ucznia w korektor, który zatuszuje błędy. Dostępne są między innymi korektory, które zmazują atrament, jak i takie, które zakrywają go białą farbą. Wybór zależy od Ciebie.

Artykuły kreatywne

Na zajęciach plastycznych Twoje dziecko będzie potrzebować wielu równych przedmiotów do pracy kreatywnej. Z pewnością warto wyposażyć je w zestaw dobrej jakości kredek oraz ołówków różnej grubości. Przyda się również gumka do mazania. Na pewno warto zakupić również nożyczki oraz blok z papierem – białym i kolorowym. W tym wypadku szczegóły wyprawki również warto omówić z nauczycielem plastyki. Poinformuje Cię, jakie inne przedmioty są wymagane na jego lekcjach.

Matematyczne sprzęty

Na lekcji matematyki uczeń poza piórem i ołówkiem będzie potrzebował linijki, ekierki, kątomierza oraz cyrkla. Warto postawić na dobrej jakości przyrządy matematyczne, które posłużą mu na długo. Często można kupić je w gotowych zestawach, zawierających wszystko, co potrzebne.

Więcej informacji

Zobacz
Komentarze (0)