Motoryzacja

Czarny błyszczący plastik w samochodzie - łatwy do czyszczenia, łatwy do odnowienia!

Czarny błyszczący plastik stosowany we wnętrzach samochodów (tzw. black piano) jest popularny od wielu lat i wygląda świetnie, dopóki jest jeszcze nowy i nieporysowany. Łatwo się zarysowuje, gdy jest narażony na działanie przedmiotów, a nawet rąk innych osób. Na przykład, jeśli masz samochód z tunelem środkowym, który jest "zrobiony w ciemno", po prostu umieszczenie kluczy w dół na nim może "zrobić to szare". Istnieje sposób na przywrócenie tego wykończenia do stanu fabrycznego.

Możesz zarysować je paznokciem, pierścieniem lub szmatką,. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy masz pojazd za 300.000,zł czy za 80.000,zł. Błyszczący czarny plastik jest dobry tylko przez krótki czas. Po tym czasie zacznie się matowić. Niektóre kilkumiesięczne samochody wyglądają staro z powodu zmatowiałych i porysowanych błyszczących materiałów! Z tego artykułu dowiesz się z czym wiąże się polerowanie black piano.

Polerowanie black piano - Jak przywrócić połysk czarnym plastikom?

Pocieszająca jest świadomość, że gładkie materiały o wysokim połysku można łatwo wypolerować, nawet jeśli są miękkie i podatne na zarysowania. Jak? Jak? Aby wypolerować błyszczące czarne elementy plastikowe, będziesz musiał użyć pasty polerskiej, ściereczek z mikrofibry i najlepiej elektrycznej polerki.

Plastik samochodu w kolorze "black piano" wygląda elegancko i dostojnie. Są jednak problemy, które mogą wynikać z jego użytkowania. Pozostawia on widoczne ślady przy każdym dotknięciu go palcami. Przez to staje się mniej atrakcyjny. Smugi mogą pozostać, gdy czyścimy go zwykłymi ściereczkami, które są przeznaczone do kokpitu. Ważne jest, aby zastosować inną metodę jej czyszczenia. Na portalu Detailing Obsessed można dowiedzieć się jak wypolerować plastik black piano.

Czyszczenie tworzyw sztucznych "black piano"

Podczas czyszczenia plastiku fortepianowego należy używać delikatnych materiałów. Wszelkie pozostawione rysy będą bardzo widoczne. Do tego celu najlepsze są ściereczki z mikrofibry. Mikrozarysowania mogą być również spowodowane przez zwykłe ręczniki papierowe. Pozostawiają one również "biały pył", który może być widoczny na czarnych szkliwionych plastikowych elementach dekoracyjnych kokpitu.

Do czyszczenia wnętrz wykonanych z tego materiału można użyć specjalnych środków. W sklepach można znaleźć również specjalne środki. W takich zestawach znajdują się specjalne ściereczki, które nie porysują powierzchni. Jeśli ich nie mamy, możemy wykorzystać to, co mamy w domu.

Najpierw należy przygotować tkaninę z mikrofibry. Powinna być ona zupełnie nowa i nie używana wcześniej do czyszczenia jakichkolwiek innych powierzchni. Może zbierać brud, który może spowodować zarysowania na "czarnych plastikach black piano". Są one delikatne i łatwo ulegają zarysowaniu. Podczas czyszczenia nie należy zbyt mocno dociskać ściereczki do powierzchni.

Ściereczki z ultramikrofibry to świetna opcja do czyszczenia powierzchni każdego rodzaju. Mogą być używane do czyszczenia wszystkich rodzajów powierzchni bez smug i kurzu. Ściereczki te mogą jednocześnie polerować i czyścić powierzchnię. Ściereczki te można stosować nawet na delikatnych powierzchniach, takich jak ekrany telewizorów i błyszczące obudowy urządzeń, np. konsoli do gier.

Podczas czyszczenia taką ściereczką nie musimy używać środków chemicznych. Wystarczy lekko zwilżyć ściereczkę, a następnie ruchem w jedną stronę wyczyścić plastiki w kolorze black piano. Można również użyć niewielkiej ilości płynu do mycia okien, aby usunąć brud z powierzchni. Nie pozostawi on smug. Jeśli masz w domu środek do czyszczenia ekranu, możesz go również użyć.

Plastik black piano w samochodzie

Jak odnowić porysowany plastik "black piano"?

Czarne, szkliste tworzywa sztuczne są chętnie wybierane do wykończenia wnętrz samochodów. Dają wrażenie wnętrza wysokiej klasy. Są jednak trudne do utrzymania w czystości i łatwo ulegają uszkodzeniom w wyniku codziennego użytkowania. Wciąż mogą być zabrudzone przez odciski palców. Łatwo je zarysować przez kurz i brud. Wielu kierowców ich nie lubi.

Warto wiedzieć, że tworzywa sztuczne tego typu można poddać recyklingowi. Warto odnowić plastiki, jeśli zarysowania są już widoczne i zaczynają przeszkadzać. Firmy zajmujące się auto detailingiem mogą je wypolerować. Możesz również skorzystać z dostępnych na rynku kosmetyków, aby wykonać to zadanie samodzielnie. Nie jest to łatwe zadanie i może być trudno uzyskać pożądany efekt, jeśli nie ma się doświadczenia.

Zobacz
Komentarze (0)