Technologie

Niezawodna gumka do mazania

Ołówek i gumka to nierozłączni partnerzy - nie tylko w szkolnej wyprawce. Swoboda pisania ołówkiem, tworzenia szybkich notatek, obliczeń, schematów i rysunków, które mogą być później usunięte z papieru-  to niezaprzeczalna zaleta grafitowego pręcika, który swoją popularność zawdzięcza właśnie nietrwałości na papierze. Możliwość zmazania i korekcji błędów to nie tylko oszczędność czasu, ale też papieru. Początki gumki do mazania sięgają XVIII wieku, kiedy odkrywca tlenu Joseph Priestley zauważył,  że kauczuk idealnie nadaje się do zmazywania pociągnięć ołówka. Podstawowe artykuły papiernicze to nie tylko praktyczna wyprawka szkolna, ale także początek drogi każdego amatora rysunku.

Jak zachwycić najmłodszych?

To, że dzieci wolałyby spędzać czas z kolegami na podwórku, zamiast siedzieć na lekcjach w szkole, nie jest niczym odkrywczym. Czas edukacyjnych zmagań można im jednak urozmaicić przez skompletowanie ciekawej wyprawki. Zeszyty i przybory do pisania są podstawowymi elementami, ale nie są wystarczające już w pierwszej klasie podstawówki. Dzieci popełniają wiele błędów, które mogą poprawić za pomocą korektora lub gumki do mazania. W wielu sklepach papierniczych można zobaczyć kolorowe gumki o różnych kształtach. Tak jak inne artykuły szkolne, je także można spotkać w kształcie bohaterów z ulubionych bajek najmłodszych. Popularnością cieszy się także gumka w kształcie długopisu, która jest wysuwana - tak jak rysik w ołówku automatycznym. 

W przypadku najmłodszych użytkowników ważne jest, żeby artykuł nie zmazywał tylko ołówka, ale także kredki. O ile większość gumek powinno bez większego problemu poradzić sobie z ołówkowymi, nie wszystkie posłużą do starcia pasteli, kredek świecowych lub Bambino. Wiele modeli ma jednak takie właściwości. Wygodne użytkowanie zapewnia także papierowa etykieta. 

gumka do mazania - sklep albiuro.pl

Gumka do mazania długopisu

Niewielka różnica w cenie może zapewnić nam nie tylko ścieranie pociągnięć ołówka, ale także długopisu. Wystarczy kupić gumkę, która oprócz grafitu zmazuje tusz. Jest lepszym rozwiązaniem niż korektor, ponieważ nie zostawia białych śladów na papierze. Są one szczególnie nieestetyczne, gdy kartka jest w linie lub kratkę. Przykładem są popularne czerwono-niebieskie gumki Donau, które - określane jako wielofunkcyjne - z powodzeniem mogą usuwać błędy wykonane długopisem. 

Gumka chlebowa dla artystów

Ten wariant jest od lat doceniany przez początkujących i zaawansowanych rysowników. Za jej praktyczność odpowiada elastyczna struktura, która pozwala na nadanie jej dogodnego kształtu, ponieważ nie zawiera typowych utwardzaczy obecnych w innych gumkach. Działanie gumki polega na tym, że drobinki grafitu lub węgla nie wymazują się mechanicznie, ale przyklejają się do gumki. Umożliwia to tworzenie ciekawych efektów światłocieniowych, takich jak refleksy we włosach. Gumki chlebowe absorbują grafit, więc po dłuższym użytkowaniu stają się zbyt brudne, by mogły być używane bez szkody dla rysunku. Czas wtedy na nowy model.

Więcej na alibiuro.pl

Zobacz
Komentarze (0)