Moda i Uroda

Poznaj 4 "patenty" na długą i gęstą brodę

​Jak zostać brodaczem? To pytanie nurtuje posiadaczy mało gęstego zarostu, który nigdy nie dotarli do etapu dłuższego niż meszek na twarzy, a potem zniecierpliwieni zabierali się za golenie. Nasz dzisiejszy poradnik jest zarówno dla nich, jak i wszystkich tych, którzy dopiero myślą nad zapuszczeniem brody. Poznajcie zatem 4 „patenty” na długą i gęstą brodę.

Po pierwsze: pielęgnacja i jeszcze raz pielęgnacja, bo o zarost trzeba dbać

Jeśli zapuszczanie przez ciebie brody trwało do tej pory najwyżej tydzień lub dwa tygodnie, to zapewne nie zadbałeś o odpowiednią pielęgnację. Już od wczesnego etapu zapuszczania brody, warto używać olejku do brody, który odżywia ją, zmiękcza zarost, pobudza krążenie i sprawia, że broda się pomału zagęszcza. Przed nałożeniem olejku trzeba jednak dokładnie umyć twarz i tu sprawdzą się mydła do twarzy i zarostu bądź specjalne szampony do brody. To drugie akcesorium stanie się już niedługo tym, którego będziesz używać codziennie. Od samego początku musisz również zainwestować w kartacz, czyli szczotkę do brody. Świetnie peelinguje i pozwala nie tylko rozprowadzić lepiej olejek w głąb skóry, ale również pobudzić przepływ krwi, a także mieszki włosowe do wzrostu. Później potrzebny Ci będzie również balsam do brody, a także grzebień, jednak to już etap, który osiągniesz najpewniej po miesiącu do nawet czterech miesięcy, w zależności od tego, jak szybko rośnie i zagęszcza się Twoja broda. Bo mężczyźni bardzo obdarzeni testosteronem bujną, gęstą brodę, może nie jeszcze bardzo długą, ale już wyraźnie widoczną mogą wyhodować w miesiąc. Inni muszą postarać się nieco dłużej...

Po drugie: odpowiednio dobrane kosmetyki na porost brody mogą pomóc

Jeśli jesteś z tej drugiej grupy mężczyzn, którym zapuszczanie zarostu idzie opornie, to musisz również zajrzeć do swojej rodzinnej historii i sprawdzić czy przodkowie mieli brody bądź gęsty zarost. Choć to jeszcze o niczym nie świadczy, bo przecież zarostu mogli nie preferować. DNA ma jednak istotne znaczenie, jeśli chodzi o predyspozycje do gęstego zarostu. Naturze można jednak pomóc. Wystarczy zadbać o właściwą podaż witamin i mikroelementów. Powinny one również być wcierane w skórę, dlatego dobrym wyborem będzie preparat na porost brody. Potrzebne będą aminokwasy, które pobudzają produkcję keratyny, będącej budulcem włosa, a także cynk, wzmacniający włosy i nadający im zdrowy połysk oraz witaminy, głównie z grupy B, a także witamina A oraz C. Profesjonalne preparaty zawierają kompleks witamin i minerałów dla potrzebnych do wzrostu Twojej brody.

Po trzecie: zmień nawyki żywieniowe i wprowadź do diety produkty, które będą sprzyjać zagęszczaniu zarostu

Trzeba działać nie tylko od zewnątrz, ale również do wewnątrz, gdyż to co dostarczamy do organizmu ma przecież bezpośredni wpływ na naszą ogólną kondycję, a także kondycję naszej skóry i włosów. Zatem nie można stronić od produktów bogatych w białko, będące budulcem włosów. Sięgnij zatem po jaja, ryby, drób, a także fasolę. Przed wypadaniem i łamaniem się włosów, nie tylko tych na głowie, ale również zarostu chroni witamina A. Zatem marchwianka czy serowe przysmaki powinny wejść do twojego menu. Beta-karoten zawarty nie tylko w marchwi, ale również włoskiej kapuście czy szpinaku również poprawia kondycje zarostu, a dodatkowo pomaga w walce z łojotokiem. Spożywanie orzechów, mleka, brokułów pozwala dostarczać witaminy z grupy B, które wzmacniają włosy. Jak wiadomo niedobór biotyny bezpośrednio przyczynia się do łysienia, ale również do mało gęstego zarostu. Produkty bogate w witaminę C zapobiegną rozdwajaniu się brody, dzięki temu będzie lśniąca i zdrowa. Ważna przy zapuszczaniu zarostu jest również witamina E i o jej podaż również trzeba zadbać. Oczywiście musisz zrezygnować z niezdrowego jedzenia przetworzonego czy smażonego na głębokim tłuszczu, bo takie jedzenie wpłynie negatywnie na kondycję Twojej brody. Stanie się z jednej strony przesuszona, ale również skóra będzie miała skłonności do łojotoku.

Po czwarte: pamiętaj, że zdrowy tryb życia ma znaczenie

Na sam koniec damy Ci „na tacy” jeszcze jeden dobry „patent” na gęstą i długą brodę. Pamiętaj o ćwiczeniach fizycznych i wysypianiu się. Te dwie kwestie się łączą, gdyż wpływają na produkcje testosteronu, a jego poziom ma wpływ na gęstość i szybkość wzrostu włosów. Zatem urządź w domu mini siłownię albo wykup karnet. Korzystaj z basenu lub roweru. Znajdź aktywność dla siebie i pamiętaj, by się wysypiać, bo bez tego Twoje wysiłki naturalnego zwiększenia poziomu testosteronu zostaną zniweczone.

Proces zapuszczenia długiej brody może trwać od kilku miesięcy do nawet roku. Warto jednak być cierpliwym i przetrwać okres swędzącej brody, używając odpowiednich kosmetyków zmiękczających.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)