Zdrowie

Niezawodny Salon Optyczny w Krakowie

Nowoczesna technologia, która otacza nas z każdej strony, jest nie tylko nieocenionym źródłem informacji i rozrywki. Korzystanie z niej wiąże się z wieloma zagrożeniami dla naszego zdrowia, na których szczycie znajdują się wady wzroku. Często ograniczenie czasu spędzanego przed monitorem jest dla nas trudne, ponieważ na tym opiera się nasza praca. Wpływ światła emitowanego przez ekran to tylko jeden z powodów wizyty u okulisty. Wady wzroku mogą wynikać również z predyspozycji genetycznych, złych nawyków, czy wieku. Kiedy więc odwiedzić salon optyczny w Krakowie?

Okulary bez recepty - czy warto?

Obecnie istnieje wiele miejsc, które proponują modele okularów z konkretną mocą. Takie znajdziemy na przykład w aptekach. Musimy jednak pamiętać o tym, że tylko w salonie optycznym uzyskamy profesjonalną pomoc w doborze okularów pod każdym względem. W przypadku złego dobrania szkieł do rozstawu źrenic grożą nam bóle głowy i oczu, dlatego warto odłożyć eksperymentowanie na bok. Dodatkowym czynnikiem są różne wady wzroku w obu oczach. Gotowe okulary ze sklepów mają zazwyczaj taką samą moc na oba szkła. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza specjalisty, a następnie w salonie optycznym.

Okulista, optyk, czy optometrysta?

Większość z nas wie, na czym polega różnica między okulistą a optykiem, jednak nie każdy wie, czym zajmuje się optometrysta. Okulista diagnozuje oraz leczy takie choroby wzroku jak krótkowzroczność, jaskra, czy astygmatyzm. Może to zrobić oczywiście po przeprowadzeniu odpowiednich badań. Możemy je jednak powierzyć optometryście, który także ma uprawnienia do leczenia niektórych wad wzroku, np. zeza, przepisywania soczewek lub zalecenia odpowiednich ćwiczeń oczu. Nie może on wykonywać specjalistycznych operacji chirurgicznych. W tym przypadku kieruje pacjentów do okulisty. 

Po wizycie u lekarza możemy odwiedzić salon optyczny w Krakowie. Zadaniem optyka jest odpowiednie odczytanie zaleceń okulisty lub optometrysty. Nie tylko dobierze odpowiednie szkła, ale także dopasuje oprawki do kształtu twarzy i preferencji klienta. Krakowski salon optyczny proponuje kompleksowe badanie wzroku na miejscu, bez wcześniejszej wizyty u okulisty.  Jest to możliwe dzięki urządzeniom o bardzo dużym stopniu zaawansowania. 

Soczewki progresywne w Salonie Optycznym Kraków

Skutecznym rozwiązaniem umożliwiającym ostre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka są soczewki progresywne. Zapewniają szerokie pole widzenia i maksymalizują stabilizację obrazu. Jest to wariant szczególnie korzystny dla osób, które nie chcą nosić przy sobie więcej niż jednej pary okularów. W krakowskim salonie optycznym soczewki ulegają wcześniejszej cyfrowej obróbce, która pozwala na płynne przejścia między dalą a bliżą i daje noszącemu uczucie wygody i bezpieczeństwa, szczególnie przy uprawianiu sportu czy chodzeniu po schodach. 

Zobacz
Komentarze (0)