Lifestyle

Zalety kołdry obciążeniowej

Kołdra obciążeniowa, określana również mianem terapeutycznej, to niekonwencjonalne akcesorium na wiele schorzeń. Odpowiednio rozłożona gramatura szklanego granulatu wewnątrz kołdry oddziałuje bezpośrednio na okryte receptory. Ciężar kołdry pod wpływem interakcji z ciałem polepsza propriocepcję, czyli czucie głębokie, jak również pozytywnie działa na układ nerwowy. Kołdra obciążeniowa dopełnia zatem idealnie terapię osób z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jakie jeszcze zalety stoją za tym innowacyjnym produktem?

Pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego

Układ nerwowy to jeden z najważniejszych systemów ludzkiego organizmu. Jego niewłaściwa aktywność i dysfunkcje mogą zupełnie paraliżować prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Kołdra obciążeniowa za sprawą dodatkowego ucisku pomaga regulować poziom neuroprzekaźników, co wiąże się z usprawnieniem procesów związanych bezpośrednio z przetwarzaniem sensorycznym.

Wyciszenie i relaks

Podobnie jak układ nerwowy, działanie kołdry obciążeniowej można porównać do obwodu sieci pełnych zależności. Dodatkowo generowany nacisk korzystnie oddziałuje na regulację układu nerwowego, a ten pod wpływem przytulenia wyraźnie się wycisza. Razem z nim relaksuje się cały organizm. Kołdra obciążeniowa koi rozedrgane różnymi trudnościami nerwy, łagodzi rozdrażnienie, co uruchamia kolejną zależność.

Regulacja hormonalna i dobry sen

Kołdra obciążeniowa odpręża i rozładowuje napięcie mięśniowe. Pomaga osobom, które cierpią na zaburzenia snu. Otulenie kołdrą przypomina życzliwy uścisk. Ciało przetwarza to wrażenie na korzyść poczucia bezpieczeństwa, a więc dodatkowo wzmaga efekt nacisku kołdry. Pod wpływem przyjaznego odczucia w organizmie następuje produkcja serotoniny i melatoniny, czyli odpowiednio hormonów szczęścia i snu. Regulacja gospodarki hormonalnej umożliwia szybsze zasypianie, serotonina poprawia nastrój, a w konsekwencji spada nadmiar poziomu kortyzolu odpowiedzialnego za stres.

Skupienie i koncentracja

Porządny sen działa pozytywnie na funkcjonowanie mózgu za dnia. Wypoczęty potrafi lepiej przetwarzać i reagować na bodźce, przez co łatwiej nam się skupić oraz skoncentrować. Wzrasta także poziom zadowolenia oraz produktywności.

Zmniejszenie pobudliwości ruchowej

Badania wykazują, że kołdry obciążeniowe pomagają zmniejszyć pobudliwość psychoruchową. Dzieje się tak ze względu na osłabienie reakcji somatycznych w konsekwencji obniżenia ciśnienia i zwolnienia tętna. Może okazać się to złotym środkiem na dolegliwości związane z zespołem niespokojnych nóg lub ADHD. Osoby z problemami krążenia powinny jednak uprzednio skonsultować swoją terapię kołdrą obciążeniową z lekarzem.

Różnorodność

Kołdry obciążeniowe przede wszystkim dostosowujemy do indywidualnych wymiarów i wagi użytkownika. Najlepiej skonsultować się przed zakupem ze specjalistą, choć niektórzy decydują się zaopatrzyć na własną rękę. Należy się wtedy kierować przede wszystkim wagą produktu – 10 do 15% masy użytkownika. Kołdry obciążeniowe można dopasować pod kątem indywidualnych parametrów i preferencji dotyczących grubości produktu. Kołdra obciążeniowa nie musi być nudna, a jej użytkowanie ze względu na spersonalizowanie powinno być czystą przyjemnością. Moc różnorodności, uroczych wzorów i wysokiej jakości terapeutycznego akcesorium odnajdziemy w internetowym sklepie Kołderka.net.

Zobacz
Komentarze (0)