Moda i Uroda

Naturalne dezodoranty - lepsze od drogeryjnych?

Naturalne kosmetyki zdobywają ogromną popularność z roku na rok. Coraz więcej klientów stawia na naturalność, eliminując syntetyczne składniki, które przyczyniają się do wysuszania skóry, wielu podrażnień a czasem nawet zapaleń skórnych. Dlaczego warto korzystać z organicznych składników i które naturalne dezodoranty wybrać?

Naturalne produkty można podzielić na: kosmetyki naturalne oraz kosmetyki organiczne. Zarówno pierwsza jak i druga grupa produktów posiada składniki naturalne. Czym zatem się różnią? Żeby kosmetyki były organiczne muszą posiadać certyfikat, który potwierdza ich ekologiczne pochodzenie. Kosmetyki naturalne nie muszą spełniać tych warunków. Jednak nie mogą w swoim składzie posiadać:

  • Sztucznych barwników
  • Syntetycznych substancji zapachowych
  • Syntetycznych środków konserwujących
  • Substancji pochodzących z ropy naftowej
  • Roślin, które były poddawane manipulacjom genetycznym
  • Innych substancji, które uważane są za szkodliwe

Ponadto, w naturalnych kosmetykach nie stosuje się surowców pochodzących od martwych zwierząt, nie są także testowane na zwierzętach.  

Dezodoranty naturalne

Zwykłe dezodoranty, które znaleźć można na pólkach drogerii kosmetycznych zawierają pełno chemikaliów, które nie tylko niekorzystnie wpływają na stan skóry, lecz mogą przyczynić się do powstania chociażby atopowego zapalenia skóry. Rozsądnym wyborem będzie dezodorant naturalny, który dzięki organicznym składnikom przyniesie natychmiastową ulgę oraz świeżość w miejscach, w których skóra poci się najbardziej. Główną zaletą naturalnego dezodorantu jest jego skuteczność stosowania oraz bezpieczeństwo. Dzięki niemu na skórze nie pojawią się żadne podrażnienia. Z czego powinien składać się naturalny dezodorant? Z kamienia naturalnego oraz z kryształu soli. W jego składzie nie mogą znaleźć się jakiekolwiek parabeny czy barwniki. Produkty z taką zawartością są przyjemne dla naturalnego pH skóry, nie pozostawiają śladów, nie tworzą plam na ubraniach. Szybko wysychają dając uczucie świeżości. 

Warto wspomnieć również o tym, że cena za taki naturalny dezodorant, z pewnością będzie przewyższać te, które można znaleźć w drogeriach kosmetycznych. Minimalna cena za produkt tego typu to 20-25zł. 

kosmetyki naturalne

Naturalne dezodoranty sklep

Bardzo często zdarza się, że kosmetyki naturalne pozbawione są także alkoholu oraz wykazują działanie trwające 24h. Co więcej, polecane są osobom, które posiadają wrażliwą i delikatną skórę, skłonną do podrażnień. Mają one także naturalne i subtelne zapachy, które nie są sztucznie podsycane dodatkowymi polepszaczami. 

Jakie naturalne dezodoranty wybrać i gdzie je kupić?

Szukając produktu naturalnego należy zwrócić uwagę czy jest on tylko naturalny czy też organiczny. Dezodorant a antyperspirant to całkiem inne produkty, które wykazują inne działanie. Zadaniem dezodorantu jest przede wszystkim łagodzenie brzydkiego zapachu, zaś antyperspirant ma ograniczać wydzielanie się tego potu. Co więcej, istnieją dezodoranty w kremie, które posiadają bardzo delikatną formułę i pełnią głównie właściwości pielęgnujące. Przy wzmożonym poceniu się, mogą okazać się mało skuteczne. Innymi propozycjami są dezodoranty w sztyfcie, kostce oraz w sprayu. 

Większość kosmetyków naturalnych można dostać przede wszystkim w aptece oraz punktach, w których w ofercie znajdują się towary organiczne. Dostępność kosmetyków naturalnych w typowych i znanych drogeriach kosmetycznych może być jednak ograniczona. Alternatywą mogę być sklepy internetowe, które bardzo często posiadają trudno przystępne produkty. 

Naturalne dezodoranty znajdziesz w sklepie: domiuroda.pl

Zobacz
Komentarze (0)