Lifestyle

Czym są i jakie zalety mają regały wspornikowe?

Organizacja magazynów, hal, zapleczy czy sklepów wymaga odpowiedniego zaprojektowania tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i mieć swobodny dostęp do wszystkich przedmiotów. Bardzo ważne jest również bezpieczeństwo zarówno magazynowanych rzeczy, jak i pracowników oraz jakość, dzięki której pomoce w przechowywaniu meble posłużą na długo. Jednym z rodzajów konstrukcji magazynowych są regały wspornikowe. Co je wyróżnia i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym są regały wspornikowe?

Regał wspornikowy to rodzaj regału magazynowego, który nazywany bywa również dłużnicowym. Jego konstrukcja składa się z kilku słupów nośnych oraz wsporników, czyli zawieszonych na nich poziomo ramion. Mogą być zainstalowane po jednej lub obu stronach słupów, w zależności od konkretnego modelu. Regały wspornikowe produkowane są zazwyczaj ze stali i są bardzo stabilne, m.in. dzięki kotwiczeniu słupów do podłoża za pomocą specjalnie dobranych śrub rozporowych.

Regały wspornikowe – do czego służą?

Regały wspornikowe doskonale sprawdzają się do przechowywania materiałów dłużnicowych. To idealna konstrukcja do magazynowania wszelkiego rodzaju rur, w tym PCV i stalowych, drewna konstrukcyjnego, tarcicy, profili, listew oraz innych produktów, których przechowywanie na tradycyjnych regałach jest utrudnione lub niewygodne.

Konstrukcje o charakterze wspornikowym zawsze warto kupować w miejscach, które cieszą się dobrą opinią, oferują produkty oznaczone odpowiednimi certyfikatami, takimi jak SIS, GS oraz ISO9001, oraz umożliwiają zamówienie regałów na indywidualny wymiar. Umożliwi to dodatkowe zoptymalizowanie przestrzeni oraz dopasowanie formy produktów wspornikowych do własnych potrzeb. Tego typu najwyższej jakości regały na wymiar oferuje producent AB RACK.

Jakie zalety mają regały wspornikowe?

Regały dłużnicowe ułatwiają przechowywanie towaru o niestandardowych wymiarach, monitorowanie dostępnej ilości produktów oraz umieszczanie ich na wspornikach za pomocą suwnicy czy wózka widłowego. Składowanie materiałów jest bezpieczne i zajmuje możliwie najmniejszą przestrzeń. Regały wspornikowe są wytrzymałe oraz odporne na deformowanie nawet pod pływem dużych ciężarów. Pozwalają też wykorzystać wolną przestrzeń znajdującą się pod sufitem lub w hali.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)