Dom

Beton w aranżacji wnętrz

Beton jest bardzo wszechstronnym materiałem, powszechnie wykorzystywanym zarówno do konstrukcji budynków, jak i do wykańczania wnętrz. W tym drugim przypadku nie jest on jednak aż tak popularny. Wielu osobom kojarzy się on z zimnem i niewykończonymi jeszcze wnętrzami. Wydaje się nam, że jego surowy wygląd nie pasuje do przytulnego wnętrza. W rzeczywistości beton wcale nie musi być zimny i nudny. Jego wygląd może nadawać każdemu wnętrzu ogromnej elegancji. Doskonale pasuje on szczególnie do nowoczesnych pomieszczeń, choć można go wykorzystywać w wielu innych miejscach.

Zastosowania betonu dekoracyjnego

Beton jako materiał wykończeniowy cieszy się wielką popularnością szczególnie w obiektach użyteczności publicznej oraz w przestrzeniach, z których korzysta wielu ludzi. Przykładem są tu różnego rodzaju przejścia podziemne czy stacje kolejowe. Często spotyka się go również w holach budynków biurowych. Jego charakter sprawia, że nadaje on pomieszczeniu bardzo profesjonalny wygląd i wypełnia go ciekawą atmosferą.

Beton dekoracyjny z powodzeniem może być oczywiście stosowany również w naszych domach. Beton jest wykorzystywany chociażby do tworzenia różnych ozdób i elementów wyposażenia. W niektórych stylach aranżacji wnętrz ciekawym pomysłem może być pozostawienie ścian w stanie surowym, oczywiście odpowiednio przygotowanym do codziennego użytkowania. Takie pozorne niewykończenie pomieszczenia sprawia, że prezentuje się ono bardzo oryginalnie. Jest to świetny pomysł na urządzenie chociażby gabinetu do pracy.

Jesteś w trakcie poszukiwań płytek imitujących beton? Skorzystaj z szerokiej kolekcji e-sklepu modnalazienka.pl >>

Piękno betonu w kuchni i łazience

Kuchnia i łazienka to dość specyficzne pomieszczenia, które musimy urządzać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim panujące tam warunki, takie jak wysoka wilgoć i nagłe zmiany temperatury sprawiają, że większość standardowych materiałów wykończeniowych nie jest w stanie sobie tam poradzić. Jeśli chodzi o ściany i podłogę, to najpopularniejszym rozwiązaniem są płytki ceramiczne. Zapewniają one dużą odporność i są w stanie poradzić sobie z takimi trudnymi warunkami.

Płytki ceramiczne mogą być wykonywane na najróżniejsze sposoby. Pozwala to na urządzenie naprawdę ciekawej kuchni czy łazienki przy użyciu dowolnych motywów kolorystycznych i zdobniczych. Bardzo ciekawym pomysłem są płytki imitujące beton. Łączą one w sobie niezwykły wygląd tego materiału oraz zalety standardowych płytek ceramicznych.

Płytki imitujące beton idealnie pasują do nowoczesnej łazienki czy kuchni. Są one zwykle wykonane w szarym kolorze surowego betonu. Świetnie spełniają zatem wymagania współczesnych trendów nakazujące stosowanie bardziej stonowanych barw. Nie oznacza to jednak, że płytki imitujące beton są nudne i jednolite. Przeciwnie, są one dostępne w bardzo zróżnicowanych wzorach i motywach.

Sprawdź również : Poręcz schodowa zaprojektowana z myślą o seniorach i niepełnosprawnych >>

Beton w innych pomieszczeniach

Płytki imitujące beton to dobra propozycja również w innych pomieszczeniach. Motywy betonowe można wkomponować na przykład w wystrój salonu. Takie płytki idealnie nadają się na tło innych, ważnych elementów wyposażenia które chcemy mocniej wyeksponować.

Zobacz
Komentarze (0)