Technologie

Integracja XTRF z narzędziami CAT

XTRF to specjalne narzędzie służące do zarządzania tłumaczeniami w firmach tłumaczeniowych. Dzięki mnogości praktycznych funkcji i automatyzacji pozwalających na efektywne zarządzanie biurem program krakowskiej firmy jest jednym z najlepszych na rynku. Biuro decydujące się na korzystanie z XTRF z pewnością zwiększy swoją efektywność w pracy. 

CAT (z ang. computer assisted translation) to forma tłumaczenia realizowanego przy użyciu komputera za pomocą specjalnego oprogramowania, który usprawnia proces translacji. Różni się jednak od tłumaczenia maszynowego, które używa specjalnych algorytmów. W ten sposób działa, chociażby Google Tłumacz. Określenie “CAT” to szerokie pojęcie, które opisuje tak naprawdę cały zakres narzędzi, które służą do przekładania tekstu na inny język. 

Wszystkie przydatne narzędzia 

CAT ma wiele przydatnych narzędzi, które służą do przekładu tekstu z jednego języka na drugi. Według statystyk aż 91% zawodowych tłumaczy korzysta ze wspomnianych narzędzi, które wśród nich stało się już standardem. Te programy sprawdzają między innymi pisownię i gramatykę. CAT pozwala także na tworzenie i uzupełnianie wirtualnych słowników i glosariuszy, co przydaje się, jeżeli potrzebujemy bardziej specjalistycznego języka. Podczas tłumaczenia możemy go podzielić na akapity czy segmenty, przez co praca będzie znacznie szybsza i łatwiejsza. 

Wspomaganie tłumaczenia odbywa się poprzez pamięci tłumaczeniowe (z ang. Translation Memory). Przydaje się w szczególności, kiedy tłumacz ma do czynienia ze specjalistycznymi tekstami o podobnej tematyce, gdzie wiele zwrotów czy fraz się powtarza. Raz przetłumaczony tekst pomoże przy następnym, zapamiętując odpowiednie terminy. XTRF doskonale współgra i integruje z narzędziami CAT, dzięki czemu praca tłumacza jest jeszcze bardziej efektywna i szybsza. W połączeniu z funkcjami, które pozwalają na zarządzanie biurem, możemy w łatwy i szybki sposób dostarczyć tłumaczom odpowiednie pliki. 

XTRF

Narzędzia typu CAT są kompatybilne z XTRF, dzięki czemu mamy jednocześnie doskonałe narzędzie do tłumaczenia tekstów oraz idealny program do zarządzania biurem tłumaczeń. XTRF dzięki swoim funkcjom odmienił branżę tłumaczeniową i ułatwił pracę wielu tłumaczom. 

Idealny program 

Praca tłumacza jest bardzo odpowiedzialna, a tłumaczenie niektórych tekstów wymaga sporo pracy i czasu. W rękach takiego translatora powinno znaleźć się odpowiednie narzędzie, które ułatwi mu pracę i pozwoli na szybki przekład tekstu z  jednego języka na drugi. XTRF to idealny program, który posiada niezbędne narzędzia CAT. Produkt krakowskiej firmy z pewnością będzie idealny dla małych i średnich firm zajmujących się tłumaczeniami, a także wielkich korporacji. 

Zobacz
Komentarze (0)