Lifestyle

Plecak dla ucznia 4. klasy - czym powinien się charakteryzować?

Dziecko, które idzie już do czwartej klasy, zwykle odmawia założenia tornistra. Przekonuje rodziców, że jest już prawie dorosłe, a tym samym zasługuje na swój pierwszy plecak. Pogodzenie się z tym, że uroczy maluch dorasta, nie jest proste. Warto jednak pomyśleć o tym, że zakup odpowiedniego plecaka może mu pomóc w aklimatyzacji w szkole i dać naprawdę wiele satysfakcji i zadowolenia. Jak zatem znaleźć rozwiązanie idealne?

Jak wybrać wysokiej jakości plecak?

Plecak do 4 klasy to produkt, w stosunku do którego mamy zwykle duże oczekiwania. Liczymy przecież nie tylko na to, że będzie wygodny i wytrzymały, ale również na to, że zachwyci swoją funkcjonalnością. Coraz częściej zastanawiamy się też nad tym, czy podążanie za trendami ma w ogóle sens. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wygląd plecaka ma duże znaczenie dla jego przyszłego właściciela. Mamy jednak również świadomość tego, że modele uniwersalne będą noszone dłużej. Proszeni o zdefiniowanie plecaka wysokiej klasy, musimy mieć też na uwadze to, że powinien się on podobać samemu czwartoklasiście. Jeśli jego przyszły właściciel uważa, że nie jest to dobry zakup, trudno będzie liczyć na entuzjazm z jego strony.

Jakie cechy wziąć pod uwagę przed zakupem?

Zdecydowani na zakup plecaka do 4 klasy i świadomi tego, że nie będzie to proste zadanie, możemy przystąpić do poszukiwania najciekawszej z opcji. Powinniśmy przy tym liczyć się z tym, że będziemy musieli przeanalizować co najmniej kilka czynników. Na pierwszy plan wysuwa się rozmiar i pojemność plecaka. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku tornistrów dla młodszych dzieci, ta powinna być dopasowana nie tylko do wieku czwartoklasisty, ale również do jego wzrostu i zapotrzebowania. Pojemność plecaków podaje się w litrach, warto więc przyjąć zasadę, zgodnie z którą 20 litrów jest wystarczająca, jeśli mamy do czynienia z uczniem szkoły podstawowej. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy nie kupić swoim dzieciom plecaków nieco większych tak, aby mieć pewien zapas na przyszłość. Odradzają to jednak nie tylko lekarze, ale nawet sprzedawcy. Dzieci wyposażone w duże plecaki będą wypakowywać je po brzegi. Dążenie do oszczędności może więc sprawić, że uczniowie nieświadomie narażą się na wady postawy.

Bez względu na wielkość plecaka do 4 klasy, szukając tego najlepszego warto przyjrzeć się krytycznie szelkom. Choć nie wysuwają się one zazwyczaj na pierwszy plan, często okazuje się, że mają kluczowe znaczenie przy zakupie. Powinny być miękkie, amortyzujące, a jednocześnie odpowiednio wzmocnione. Należy też unikać ich zbyt wąskiego rozstawu. Nawet, jeśli takie szelki wyglądają świetnie, mogą wbijać się w ramiona.

Inną kwestią, której nie można ignorować, jest tak zwany system nośny. Pierwszy plecak musi dbać o prawidłową postawę tak samo skutecznie, jak ma to miejsce w przypadku tornistra dla młodszego dziecka. Nic więc dziwnego, że mile widziany jest system nośny nie tylko sztywny, ale i wzmocniony pianką. Osoby, którym zależy na udanym zakupie, powinny też upewnić się, że producent plecaka zadbał w szczególny sposób o wrażliwy odcinek lędźwiowy. Pozytywnie odbiera się również otwory wentylacyjne, dzięki którym dba się o właściwą cyrkulację powietrza.

Przed zakupem warto zajrzeć też do wnętrza plecaka dla 4 klasy. Im więcej jest w nim kieszeni i przegródek, tym lepiej, bo organizacja przestrzeni nie jest jeszcze najmocniejszą stroną dziecka. Właściwe wyposażenie wnętrza plecaka ma zresztą jeszcze jedną zaletę, której nie powinno się ignorować. Ułatwia prawidłowe rozłożenie jego ciężaru, co sprawia, że nie trzeba obawiać się wad postawy. Plusem są również elastyczne kieszenie boczne – idealne do przechowywania w nich kanapek i bidonu z wodą lub herbatą.

Plecak do 4 klasy

Gdzie kupić dobry plecak?

Nie każde miejsce, w którym sprzedawane są plecaki do 4 klasy, jest jednakowo atrakcyjne. Poszukując takiego, w którym można znaleźć naprawdę atrakcyjne rozwiązanie, nie warto koncentrować się więc jedynie na cenach plecaków. O solidności konkretnego punktu sprzedaży przesądza przede wszystkim bogaty wybór polecanych nam rozwiązań, możliwość zajrzenia do wnętrza konkretnego modelu oraz fachowe doradztwo.

Coraz częściej można usłyszeć o zaletach kupowania plecaków szkolnych w Internecie. Nawet, jeśli do tej pory podchodziło się sceptycznie do takiego rozwiązania, warto się nim zainteresować z co najmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że plecaki sprzedawane przez Internet są tańsze od tych ze sklepów stacjonarnych. Warto przy tym przypomnieć, że ich przystępność cenowa wcale nie obniża jakości rozwiązań.

Zobacz
Komentarze (0)