Technologie

Czyj to numer? Kto do mnie dzwoni?

Kto do mnie dzwoni? To pytanie zadajemy sobie często, gdy odbieramy kilka połączeń z nieznanych numerów lub nie wiemy, czy warto podnosić słuchawkę w trakcie rozmowy.

Weryfikacja online może być użyta do sprawdzenia kto i dlaczego próbował się z nami skontaktować. Więcej na: https://lokalizo.pl

Kto do mnie dzwonił? To już można sprawdzić!

Dawniej, aby dowiedzieć się do kogo należy dany numer, trzeba było zajrzeć do książki telefonicznej. Dziś o wiele łatwiej jest znaleźć informacje o połączeniach przychodzących. Jeśli numer, na który dzwonisz, jest w sieci, możesz wpisać go w Google, aby uzyskać informacje o firmie lub osobie.

Kto do mnie dzwoni? To naturalne pytanie, które zadajemy sobie, gdy dzwoni do nas ktoś, kogo nie znamy, lub z numeru prywatnego. Zastanawiamy się wtedy, czy powinniśmy odebrać połączenie. W pierwszej kolejności myślimy, że dzwoniący to telemarketer, znajomy lub firma windykacyjna.

 

Chroń się przed niechcianymi połączeniami za pomocą aplikacji

Połączenia z zastrzeżonych numerów lub podejrzanych numerów możesz zablokować w swoim telefonie, jeśli nie chcesz ich odbierać. Istnieje wiele aplikacji, które pomogą nam zarządzać wszystkimi połączeniami i dostarczą informacji o nadawcy.

Aplikacja WHAT'S YOUR NUMBER jest jedną z najczęściej używanych w Polsce. Nie tylko dostarcza opis nieznanego numeru za każdym razem, gdy na niego dzwonimy, ale także pozwala nam zablokować numery, aby nie otrzymywać od nich żadnych powiadomień. Możesz spać spokojnie wiedząc, że aplikacja będzie działać nawet po jej wyłączeniu.

Truecaller to kolejna bardzo przydatna aplikacja. Truecaller ma prawie takie same funkcje jak WHAT'S YOUR NUMBER, w tym identyfikację dzwoniącego i blokowanie przychodzących połączeń telefonicznych. Truecaller oferuje więcej funkcji, takich jak przesyłanie wiadomości błyskawicznych, nagrywanie rozmów i inne potężne możliwości. Czytaj dalej tu: Co to za numer

telefon

Dlaczego należy blokować połączenia?

Istnieje wiele oszustw i prób wyłudzeń przez telefon. Aplikacja blokująca połączenia przychodzące może pomóc chronić Ciebie i Twoich bliskich przed wyłudzeniami i kradzieżami.

Oszustwa i oferty telefoniczne są najczęstsze w przypadku osób starszych, dlatego należy je chronić. Większość ludzi słyszała o oszustwie "oszukać wnuka", które polega na wciskaniu ofert handlowych pod pozorem wygrania konkursu. Ważne jest, aby nie pozwolić naszym babciom i dziadkom narazić się w ten sposób.

Telemarketerzy i obcy ludzie to nie tylko problem osób starszych. Ilość telefonów od nieznajomych lub telemarketerów do firmy musi być kontrolowana. Problem zaczyna się w momencie, gdy dane teleadresowe firmy zostaną opublikowane w rejestrze przedsiębiorców CEIDG. Po opublikowaniu danych kontaktowych w CEIDG zaczyna się lawina telefonów z banków, firm ubezpieczeniowych, serwisów telefonicznych.

Warto pobrać aplikację, aby mieć swoje kontakty na oku i uniknąć niechcianych telefonów.

JAK ZNALEŹĆ NUMER TELEFONU KOMÓRKOWEGO TEGO, KTO TO JEST?

Czy zdarzyło Ci się odebrać połączenie z nieznanego numeru na ekranie Twojego telefonu? Wiele osób nie odbiera telefonów z nieznanych numerów, bojąc się, że dzwoni do nich firma windykacyjna lub marketingowa. Wiele nieuczciwych firm wyłudza również pieniądze dzwoniąc z numerów, które wyglądają jak polskie, ale abonent jest przekierowywany za granicę na numer premium i słono za to płaci. Ważne jest, aby sprawdzić, kto dzwoni. Jak sprawdzić, kto dzwoni?

Można sprawdzić w Internecie

Google pozwala na bezpośrednie wpisanie podejrzanego numeru. Istnieje wiele stron internetowych, na których użytkownicy mogą zostawiać komentarze na temat danego numeru. W ten sposób można dowiedzieć się na przykład, czy w ogóle należy oddzwaniać na dany numer. W przeciwnym razie może się to skończyć dużymi kosztami. Łatwo dowiedzieć się, kto jest usługodawcą, np. lekarz, urzędnik, czy szewc dzwoniący po buty. Bezpieczniej jest oddzwonić.

Aplikacje do sprawdzania numeru

Zautomatyzowanie tego procesu można zrobić w taki sposób, aby wszystkie informacje dotyczące zamiarów dzwoniącego były od razu wyświetlane. Można stworzyć swoją wizytówkę np. z marką Samsung. Dzięki temu możesz pokazać nazwę dzwoniącego każdemu, do kogo dzwonisz. Jest to przydatne, jeśli prowadzisz działalność usługową i musisz często dzwonić do swoich klientów. Można też zainstalować zewnętrzne aplikacje, takie jak Trucaller czy Sync. Aplikacja Who's Calling wyświetla informacje na podstawie opinii użytkowników. Na tej podstawie możesz zdecydować, czy chcesz odebrać połączenie, czy nie.

Możliwe jest zablokowanie niechcianych połączeń poprzez sprawdzenie, kto dzwonił. Odbywa się to poprzez umieszczenie tych numerów na "czarnej liście". To powstrzyma takie osoby przed dzwonieniem na ten numer. Jest to najprostszy sposób na zatrzymanie spamerów lub telemarketerów. Chociaż firmy telesprzedażowe mogą zmienić numer, z którego dzwonią, jest to dobry sposób na ograniczenie ich praktyk. Więcej informacji na: https://lokalizo.pl

Zobacz
Komentarze (0)