Motoryzacja

Glinka do lakieru, czyli jak odświeżyć wygląd samochodu

Glinka do lakieru to specjalna plastyczna masa zawierająca cząsteczki polerskie. Pozwala na przeprowadzenie prostego i szybkiego zabiegu, który dokładnie oczyści lakier naszego samochodu. Proces ten poprzedza zabieg polerowania i woskowania. Przy pomocy glinki do lakieru usuniesz takie zabrudzenia jak osady z żywicy drzew, drobiny asfaltu czy resztki smarów i olejów. Oprócz tego pozbędziesz się również innych silnych zabrudzeń, których tradycyjne mycie nie jest w stanie usunąć.

Glinka do lakieru – co warto wiedzieć?

Glinka do lakieru polecana jest każdemu, kto posiada samochód. To produkt, który oczyści lakier i wygładzi go. Stosowanie glinki jest zalecane, kiedy nie można usunąć zabrudzeń podczas tradycyjnego mycia samochodu. Dodatkowo zabieg ten nie powoduje uszkodzeń lakieru. Glinkę można stosować również na szybę samochodu, uskuteczni to działanie innych preparatów przeznaczonych do szklanych powierzchni.

Przed zastosowaniem glinki do lakieru należy najpierw umyć samochód z wszelkich zanieczyszczeń. Glinka daje możliwość pozbycia się zabrudzeń, które wniknęły w głąb lakieru. Jej zdolności ścierające pozwalają na usunięcie głębokich zabrudzeń. Zaletą jest również efekt wygładzenia lakieru bez mikrouszkodzeń. Glinkowanie można stosować na pojazdach nowych, ale też tych starszych. Glinka do lakieru właściwie dobrana i stosowana, nie spowoduje uszkodzeń lakieru. Wszelkiego rodzaju glinki są dostępne pod linkiem https://autokosmetykaranking.pl/kosmetyki-samochodowe-rankingi/ranking-glinki-do-lakieru/qtk_hhrf.

Do czego jest niezbędna glinka do lakieru?

Glinka do lakieru jest przeznaczona do dekontaminacji. Konsystencja glinki jest zbliżona do plasteliny, a ich twardość często jest wyznaczona kolorem. Producenci dodają do nich barwnik, dzięki czemu możemy rozpoznać jakiego rodzaju glinkę mamy. Glinka miękka jest najbezpieczniejsza dla lakieru samochodu. Jest najbardziej elastyczna i delikatna. Usuniemy nią drobne zabrudzenia. Praca z glinką miękką jest czasochłonna, ale nie spowoduje ona dodatkowych rys czy mechanicznych uszkodzeń lakieru. Glinka o średniej twardości ma zastosowanie przy starszych samochodach. Nada się również do bieżącej pielęgnacji lakieru. Glinka twarda nada się przy przygotowaniu lakieru do jego korekty. Praca z nią jest szybka i mniej czasochłonna, ale może spowodować dodatkowe uszkodzenia lakieru.

Podczas całego procesu pilnujmy, aby glinka nie tarła o lakier po suchej powierzchni. Spowoduje to dodatkowe uszkodzenia. Przez cały proces nakładamy specjalny szampon samochodowy z wodą lub lubrykant do glinki. Dla pewności można sprawdzić palcami, czy lakier jest delikatny i gładki. Proces ten najlepiej przeprowadzić w zacienionym miejscu przy nacisku samych palców. Jeśli zauważysz, że glinka jest całkowicie brudna, najlepiej zgnieść ją do środka i uformować nowy czysty płatek. Po całym zabiegu przy użyciu glinki do lakieru należy ponownie umyć samochód.

Po tym zabiegu można przystąpić do dalszych prac związanych z lakierem samochodowym lub innych zabiegów. Glinka zabezpieczy powierzchnię i umożliwi szybszy proces oklejania samochodu różnego rodzaju foliami bez martwienia się o nierówności na powierzchni.

Glinka do lakieru

Gdzie kupić wysokiej jakości glinkę do lakieru?

Jeśli nigdy nie używaliśmy glinki, warto przemyśleć taki zabieg. Zwłaszcza jeśli nasz samochód jest starszy. Efekty będą widoczne od razu po pierwszym użyciu glinki. Lakier zaskoczy nas niesamowitym połyskiem, gładkością i brakiem zanieczyszczeń. Nawet miejsca, które były trudno dostępne i żadne substancje nie mogły ich doczyścić będą wolne od zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że glinka do lakieru nie zniweluje rys na lakierze. Glinkowanie najlepiej zastosować przed woskowaniem i polerowaniem. Pozwoli to na lepsze przygotowanie lakieru pod wosk. Wosk będzie lepiej trzymał się lakieru samochodowego, a podczas jego polerowania wcześniej użyta glinka uchroni go od powstania rys przy użyciu maszyny do polerowania.

Glinkę do lakieru kupimy w sklepach z artykułami do samochodu lub stronach internetowych. Zwróćmy szczególną uwagę na formę, wagę oraz miękkości glinki. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaką wybrać zapoznajmy się z ofertą sklepu, a następnie producentami glinek. Sklepy i strony proponują skorzystanie z rankingów dotyczących najwyższej jakości oraz do czego powinniśmy stosować glinkę od wybranego producenta. Najlepiej wybrać produkt, który jest proponowany przez ranking na stronie internetowej lub u sprzedawcy. Będziemy mieć pewność, że produkt spełni nasze oczekiwania.

Zobacz
Komentarze (0)