Lifestyle

Rihanna – królowa popu i R’n’B

Kto z nas nie zna Rihanny? Swego czasu jej piosenki leciały w niemalże każdej rozgłośni radiowej, wszyscy o niej mówili, a kolorowa prasa rozpisywała się o jej strojach, osiągnięciach, nagrodach i nominacjach, a także życiu prywatnym. Dlatego właśnie chętnie przybliżymy nieco sylwetkę gwiazdy i przedstawimy jedne z najważniejszych jej przebojów, dzięki którym od lat znajduje się w czołówce gwiazd R&B i popu. Najpierw jednak krótko opowiemy o tym, kim właściwie jest Rihanna. 

Kim jest Rihanna?

Uporządkujmy sobie najpierw podstawowe informacje o królowej z Barbadosu. Rihanna, a właściwie Robyn Rihanna Fenty, urodziła się 20 lutego 1988 w Saint Michael. Jest nie tylko piosenkarką, ale również modelką, aktorką, autorką tekstów i projektantką mody. Czego się nie dotknie to zamienia w złoto. Jej dwa pierwsze albumy, jakie wydała tj. „Music of the Sun” i „A girl like me” bardzo szybko pojawiły się w top 10 zestawienia magazynu Billboard, a piosenki „Pon de Replay” i „SOS” nieustannie grano w radiach, a teledyski puszczano w każdej stacji muzycznej. „SOS” dotarło nawet na 1. miejsce listy Billboard Hot 100.

Jeśli jednak wskazać jedną piosenkę, dzięki której Rihanna się wybiła i od której znajduje się na szczycie topowych gwiazd to byłoby to „Umbrella”, które nagrała przy wspomaganiu Jay-Z, a która znalazła się na krążku „Good girl gone bad”. Album nominowany był do dziewięciu nagród Grammy, wygrywając kategorię „Najlepsza współpraca rapowa/śpiewana”.

Blaski i cienie

Swego czasu o Rihannie mówiło się tylko w kontekście jej związku z Chrisem Brownem. I to nawet nie dlatego, że z nim była, ale dlatego, że przytrafiło się jej coś okropnego. Mowa o pobiciu, jakiego dopuścił się na niej Brown. Zdjęcia z pobicia wyciekły do sieci, Rihanna musiała odwołać swój występ na 51. gali Grammy Awards – wyglądała fatalnie. Brown został skazany na 5 lat więzienia i dostał zakaz zbliżania się do „Riri”. Przeprosił ją publicznie, a ona wyznała, że nie żywi urazy.

Bardzo mocno odbiło się to na jej emocjach, ale i zaowocowało muzycznie. W latach 2009-2012, zaraz po pobiciu, gwiazda wydawała jeden album: były to kolejno „Rated R”, „Loud”, „Talk that talk” i „Unapologetic”. Każdy z tych albumów pokrył się platyną. Wtedy też pojawiły się takie hity jak „S&M”, „Only Girl”, „Russian Roulette”, „Rude Boy”, „Where have you been” czy „We found love” i wiele, wiele więcej.

Później Rihanna zaczęła również grać w filmach – jej debiutem był „Battleship: Bitwa o Ziemię”. Na tym Rihanna nie zaprzestała – zarówno filmowo, jak i muzycznie. Nieustannie wydaje nowe single, które porywają tłumy.

Największe hity Rihanny

To nie tylko te, które już zdążyliśmy wymienić, chociaż bez wątpienia są one jednymi z najpopularniejszych. Niektórzy fani „Riri” na pewno słuchają również „Bitch, better have my money”, „Wait your turn”, „Drunk on love” czy „Cheers (Drink to that)”. Jeśli chcecie lepiej poznać twórczość Rihanny albo sprawdzić o czym śpiewa – skorzystajcie z https://teksty.pinbook.pl/rihanna. Tam znajdziecie nie tylko teksty jej piosenek, ale również tłumaczenia i teledyski. Skorzystajcie – warto!

Zobacz
Komentarze (0)