Moda i Uroda

Jak nosić złotą biżuterię na co dzień?

 

W złocie najpiękniej wyglądają kobiety o ciepły urodzie. Jego blask i barwa podkreślają cerę, kolor oczu i są idealnym dopełnieniem stylizacji. Złota biżuteria może być noszona na co dzień i od święta, ale warto poznać kilka zasad, które sprawiają, że zawsze będzie pięknie dobrana do stroju czy fryzury. To szlachetny kruszec, ale łatwo z nim przesadzić, a wtedy staje się synonimem kiczu, a nie klasy. Naucz się, jak wydobywać z niej maksimum szlachetności i dodawać klasy codziennym wyjściom.

Złota biżuteria – do czego pasuje?

Złota biżuteria najpiękniej wygląda w połączeniu z klasycznymi, eleganckimi stylizacjami. Idealnie komponuje się z gładkimi materiałami o prostych krojach. Tworzy z nimi szlachetną całość, z kolei w połączeniu z pstrokatymi wzorami będzie wyglądało tanio. Pamiętaj przy tym o dobieraniu biżuterii stosownie do wieku. Złoto najlepiej wygląda na dojrzałych, świadomych kobietach. Mogą one pozwolić sobie na więcej i będą wyglądały szykownie nawet z grubym złotym łańcuchem na szyi. Nie znaczy to, że młodszym kobietom biżuteria złota jest zabroniona. Powinny one jedynie pamiętać o wybieraniu delikatnych złotych dodatków. To samo dotyczy figury. Jeśli masz filigranową figurę, zakładaj drobną, delikatną biżuterię. Zgrabne kolczyki, cieniutki pierścionek z oczkiem w zupełności wystarczą, żeby dodać blasku stylizacji, ale nie przyćmić naturalnego piękna. W ten sposób nie zaburzysz swoich proporcji.

Złota biżuteria pięknie komponuje się zarówno z barwami ciepłymi, jak i zimnymi. Będzie tworzyła zgrany duet z czernią, bielą, czerwienią, ale też szmaragdowym zielonym czy błękitnym i wszystkimi kolorami pastelowymi. Biżuterię złotą warto nosić szczególnie latem, bo wtedy dodatkowo podkreśla kolor opalonej skóry i dodaje jej jeszcze więcej blasku.

Złota biżuteria – do czego nie pasuje?

Mówi się, że złoto nie lubi konkurencji. Dlatego biżuteria złota powinna mieć wyłączność na zdobienie uszu czy palców. Nie najlepiej komponuje się ze srebrem i ozdobami z innych metali szlachetnych. Za to piękne kompozycje tworzy z różnego rodzaju kamieniami. Co prawda złoto od wieków było symbolem przepychu i bogactwa, ale jeśli nie zamierzasz toczyć o nie wojny, a jedynie wykończyć codzienną stylizację – zachowaj umiar. Nie noś złotych kompletów. Już dawno wyszły z mody. Jeden, dwa elementy złotej biżuterii w zupełności wystarczą, a przy tym każdy z nich będzie miał szansę odpowiednio błyszczeć. Nie może to być również biżuteria złota zbyt przytłaczająca. W końcu zadaniem połyskujących ozdób do uszu czy na palec nie jest stworzenie całej stylizacji, a jedynie jej piękne wykończenie.

Pamiętaj też o zasadzie Coco Chanel, żeby przed wyjściem z domu spojrzeć w lustro i zdjąć jedną rzecz. Świetnie sprawdza się przy dobieraniu złotej biżuterii. Warto o tym pamiętać, bo biżuteria złota, choć nigdy nie wyszła z mody, to wystarczy nieumiejętnie ją nosić, a z symbolu klasy i szlachetności staniem się raczej oznaką kiczu i złego gustu.

Zobacz więcej na https://krakowski-jubiler.pl/bizuteria-zlota_fyfe.k >>

Zobacz
Komentarze (0)