Lifestyle

Jak działają paparazzi?

Jedno zdjęcie może przekazać więcej niż tysiąc słów. To popularne powiedzenie najlepiej opisuje cały potencjał drzemiący w sztuce fotografii. Potencjał ten bywa wykorzystywany w kontrowersyjny sposób. Zdjęcia paparazzi wywołują mieszane uczucia.

Jak pracują paparazzi?

Wszyscy paparazzi mają za cel zrobienie zdjęcia z ukrycia znanej osobie. Najlepiej, aby fotografowana osoba znajdowała się w wyjątkowej sytuacji i nie oczekiwała, że znajdzie się w środku kadru.

Kreatywność paparazzi, ich odporność na stres i sztuczki może być bardzo różna. Niektóre z nich mogą nawet budzić podziw. Ich dzień pracy wymaga jednak cierpliwości. Paparazzi można spotkać w pobliżu domów, hoteli, klubów i innych miejsc, w których przebywają znane osoby. Mają nadzieję, że gwiazda wyjdzie publicznie, być może z nowym partnerem.

Nierzadko zdarza się, że celebryci są przez paparazzich prowokowani, z czego rodzą się plotki. Z tego powodu rzadko są lubiani.

Zawód paparazzi rządzi się wieloma prawami. Po pierwsze, ważne jest, aby robić zdjęcia, które ktoś będzie chciał kupić, np. gazeta. Im więcej zapłaci, tym dostanie najlepsze. Adam tłumaczy, że możemy albo "złapać" gwiazdę z tabloidu, albo czekać na gwiazdę poszukiwaną w kolorowych gazetach. Wtedy "parcie" na tę gwiazdę jest większe. Jeśli wybierzemy drugą opcję, to znaczy, że czekamy na dobre ujęcie, które zilustruje "nowy" związek. Na takim zdjęciu gwiazda będzie trzymała wybranka za rękę.

Istotne jest, aby zdjęcie było wysokiej jakości, jeśli chcemy je dobrze sprzedać. Kolorowe magazyny nie zaakceptują nieostrych, odległych ujęć, szumów czy ziarna. - Dzienniki kręci się inaczej. Skupiamy się na tym, co widzimy na zdjęciu, na ujęciu. Adam przyznaje, że mniejszą wagę przywiązujemy do jakości zdjęcia i że zdjęcie może być zrobione w nocy lub komórką.

Dni paparazzi mogą być czasem grą. Adam mówi, że czasami, po nieprzespanej nocy, muszę wstać wcześnie, aby znaleźć celebrytę, którego chcę sfotografować. - Potem muszę "rzeźbić", improwizować, chodzić w modne miejsca i modne ulice. Szukajcie tego, co się da znaleźć...

Często zdarza się, że paparazzi są wzywani "przypadkowo" przez gwiazdy, które chcą być w jakiś sposób uwiecznione. Informują, gdzie są i jakie czynności wykonują. Adam mówi: "Jeśli jest to warte mojej uwagi, to idę". Dzwonić mogą także kelnerzy, hotelowi boye, księgowi, którzy obsługują celebrytów.

Aby uchwycić świetne zdjęcie z daleka, potrzebny jest niezawodny sprzęt, który jest wysokiej jakości. Do tego zmuszeni są paparazzi, którzy robią to każdego dnia. Taki sprzęt jest drogi. Podstawowy aparat dla fotografa może być wart 20 tysięcy złotych. Obiektyw to jeszcze więcej. Górnej granicy nie ma. Koszty tej pracy szybko się jednak zwracają.

O plotkach, które również dostarczają paparazzi przeczytasz na https://spokeo.pl/plotki

 

paparazzi

Jakiego sprzętu używają paparazzi do robienia zdjęć?

Zawód paparazzi wyłonił się z pozycji fotoreportera. Ze względu na szczegółowość ich codziennego życia wyposażeni są w więcej niż standardowe aparaty fotograficzne. Mają przy sobie również sprzęt detektywistyczny.

Technologia została zredukowana do niewielkich rozmiarów, co znacznie ułatwia pracę paparazzi. Chętnie korzystają z ukrytych kamer czy urządzeń podsłuchowych.

Ile zarabiają paparazzi?

Zarobki paparazzi są nieprzewidywalne, skryte i zmienne. Na jednym zdjęciu można zarobić małą fortunę, ale przez wiele miesięcy nie ma się dużych dochodów. Paparazzi zazwyczaj pracuje na własny rachunek, aby później sprzedać prawa autorskie jednemu z najbardziej znanych tabloidów. Z drugiej strony, publikacja lub sprzedaż kompromitującego zdjęcia często prowadzi do rozprawy o naruszenie prywatności.

Praca paparazzi cieszy się dużą popularnością, mimo kontrowersji prawnych i obyczajowych. Jest to satysfakcjonujący zawód, który pozwala na dużą niezależność.

Więcej znajdziesz na https://spokeo.pl/

Zobacz
Komentarze (0)