Dom

Panele akustyczne EHO Muteboards - innowacja i komfort

Wykonane z drewna panele akustyczne EHO Muteboards są przykładem ekologicznych produktów - idących w zgodzie ze współczesnym trendem aranżacji wnętrz. Naturalny materiał nie tylko wnosi do pomieszczenia ciepłą, przytulną atmosferę, ale również korzystnie wpływa na komfort psychiczny przebywających w nim osób. W jaki sposób?

Niepotrzebne i uciążliwe odgłosy

Hałas kojarzy się przede wszystkim z dźwiękami o wysokim poziomie natężenia, ale tak naprawdę można tak nazwać każdy, uciążliwy dźwięk wpływający niekorzystnie na psychikę ludzi i zwierząt. Mogą to być odbijające się od ścian odgłosy sztućców i talerzy, na przykład w niewłaściwie wygłuszonym wnętrzu restauracji. Hałasem jest także warkot kserokopiarki, wracający echem do uszu w pustej przestrzeni biura, a także sąsiedzi, których regularnie organizowane imprezy lub niekończące się remonty, nie sprzyjają błogiemu wypoczynkowi. Norma pogłosowa

Wszystkie dźwięki, które powodują dekoncentrację uniemożliwiającą wydajną pracę lub skuteczny wypoczynek, podnoszą poziom stresu i mają negatywny wpływ na zdrowie. W Polsce problem hałasu, jako źródło problemów zdrowotnych, dostrzeżono dość niedawno. W styczniu 2018 roku wprowadzono normę pogłosową PN-B-02151-4:2015-06, która obowiązuje projektantów i wykonawców podczas realizacji inwestycji budowlanych. Co jednak z budynkami postawionymi wcześniej?

Akustyczny komfort pomieszczenia

Można podnieść akustyczny komfort pomieszczeń już istniejących - wystarczy wyposażyć je w elementy, które eliminują pogłos i skutecznie redukują natężenie dźwięków przychodzących z zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest instalacja na ścianie akustycznych paneli EHO Muteboards, które nie tylko spełniają funkcje absorbujące niepożądane dźwięki, ale dzięki unikalnemu designowi wnoszą do wnętrz dekoracyjny charakter.

EHO Muteboards

Wygłuszające panele z drewna

Trójwymiarowe panele akustyczne EHO Muteboards łączą w swojej konstrukcji oryginalne wzornictwo oraz funkcję dyfuzorów i absorberów akustycznych. Pomysłowa tekstura paneli 3D chroni zmysł słuchu przed uciążliwymi dla uszu wibracjami dźwiękowymi, co znacznie poprawia komfort psychiczny przebywających wewnątrz pomieszczenia osób. Umieszczenie paneli ć w biurze wpływa korzystnie na wydajność pracy, w restauracjach wprowadza intymną atmosferę, a w mieszkaniach pozwala zrelaksować się i wyciszyć.

Naturalne materiały i przystępna cena

Akustyczne moduły wykonywane są z drewna bukowego lub dębowego w czterech gradacjach kolorystycznych. Mająca na względzie ochronę środowiska i ekonomiczne rozwiązania, technologia produkcji paneli oparta jest o zasadę zrównoważonego rozwoju. Ta idea pozwala na zachowanie właściwego balansu pomiędzy ceną i jakością wyrobów.

Hybrydowa struktura

Kształt akustycznych paneli EHO Muteboards jest efektem współpracy firmy DeDe Furniture z inżynierami Katedry Mechaniki i Wibroakustyki. Powstałą dzięki przeprowadzonym wspólnie testom hybrydową strukturę drewnianych modułów, cechuje podwyższony współczynnik pochłaniania i rozpraszania dźwięków. Panele stanowią również dodatkową izolację cieplną, co wpływa na redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem wnętrz. 

Zobacz ofertę paneli 3d na muteboards.pl

Zobacz
Komentarze (0)