Zdrowie

Okulary antyrefleksyjne w Krakowie

Sama nazwa „szkło antyrefleksyjne” oznacza, że jest to szkło, które nie oślepia i nie odbija rozproszonego światła. Szkło antyrefleksyjne jest bezbarwne i ultra-przezroczyste. Stosuje się je zwłaszcza jeśli chodzi o okulary antyrefleksyjne. W Krakowie takie okulary możemy zakupić w dowolnym salonie optycznym.

Zalety szkła antyrefleksyjnego w porównaniu ze zwykłym szkłem

Szkło antyrefleksyjne rozprasza odbicia padającego światła. Ponieważ proste szkło odbija światło, wtedy pod pewnym kątem widzenia dana rzecz może być niewidoczna, albo światło razi nas w oczy. Podczas korzystania ze szkła antyrefleksyjnego takie niedogodności nie wystąpią. Takie szkło chroni nie tylko przed światłem, ale także przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Zmniejszając negatywne skutki ekspozycji na padające światło, szkło antyrefleksyjne zachowa cały blask obrazu. Szkło antyrefleksyjne pozwala na dobre odwzorowanie kontrastowe dowolnego obrazu, a także (co ważne) dobre odwzorowanie kolorów. W porównaniu ze zwykłym szkłem, szkło antyrefleksyjne jest odporne na zarysowania, łatwe do cięcia i czyszczenia. Powłoka antyrefleksyjna jest nakładana na każdy rodzaj szkła. Może mieć doskonałą przepustowość, przepuszczalność wody i doskonałą odporność na obciążenia mechaniczne. Z jednej strony szkło antyrefleksyjne ma polerowaną powierzchnię, z drugiej delikatną teksturę, która usuwa efekt lustra, a jednocześnie nie zakłóca odbioru obrazu.

Co jeszcze mówimy wiedzieć?

Ponieważ faktura szkła antyrefleksyjnego jest uzyskiwana dzięki zastosowaniu kwasu, nabiera on lekko białawego odcienia. Powłoka antyrefleksyjna poprawia widzenie,  a także zmniejsza zmęczenie oczu i sprawia, że twoja twarz w okularach wygląda atrakcyjniej. Po wyeliminowaniu odbić obraz przepływa przez soczewki w celu optymalizacji ostrość widzenia. Powłoka antyrefleksyjna jest szczególnie pożądana jeśli chodzi o soczewki o wysokim indeksie, które mają to do siebie, że odbija się tutaj więcej światła niż w przypadku zwyczajnych soczewek z tworzywa sztucznego. Musimy mieć świadomość, im wyższy współczynnik załamania światła samego materiału soczewki, tym więcej światła będzie odbijało się od powierzchni soczewek. Na przykład zwykłe plastikowe soczewki odbijają około 8 procent światła padającego na soczewki, więc 92 procent dostępnego światła trafia do oka. Soczewki z tworzywa sztucznego o wysokim indeksie mogą odbijać nawet o 50 procent więcej światła niż zwykłe soczewki z tworzywa sztucznego (około 12 procent dostępnego światła). Może to być szczególnie uciążliwe w warunkach słabego oświetlenia, na przykład podczas jazdy nocą. Dzisiejsze nowoczesne powłoki antyrefleksyjne w praktyce mogą absolutnie wyeliminować odbicie światła z soczewek okularów, pozwalając 99,5 procentom dostępnego światła przejść przez soczewki w celu uzyskania dobrego widzenia.

Eliminując odbicia, powłoka AR sprawia, że soczewki okularowe wyglądają na prawie niewidocznie, dzięki czemu nasza twarz i oczy wyglądają jaśniej i wyraźniej. Okulary antyrefleksyjne sprawiają też, że dobrze wyglądasz bez względu na warunki oświetlenia.

Duży wybór okularów antyrefleksyjnych znajdziesz na stronie salonsuperoptyk.pl . Skontaktuj się online i zadbaj o swoje zdrowie. Zamówienie w formie online złożysz TUTAJ >>

Zobacz
Komentarze (0)