Lifestyle

Drukarka do etykiet – na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?

Aby zidentyfikować produkt, potrzebne są poprawnie wykonane i wydrukowane etykiety. Za ich design oraz estetykę odpowiadają projektanci i wysoko wykwalifikowani graficy. Zrobienie chwytliwego logo oraz identyfikacji produktowej to trudna sztuka. Jeśli już ten etap w tworzeniu wizerunku marki mamy za sobą, czas stworzyć etykiety na nasze wyroby. Dzięki temu klienci zapoznają się z opisem produktu, a także będą dokładnie wiedzieli, kto jest producentem. Dlatego bardzo ważne jest, aby etykiety zostały wyraźnie wydrukowane i odpowiednio przyklejone na opakowanie naszego wyrobu. Można to osiągnąć przy pomocy drukarek do etykiet. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

Gdzie będziemy używać drukarki?

Na początku warto sobie odpowiedzieć, gdzie będziemy używać drukarki. W biurze, a może w magazynie, czy na hali produkcyjnej? Czy ma to być urządzenie stacjonarne, czy bardziej mobilne? Te kwestie pomogą nam wybrać najbardziej odpowiedni i dopasowany do naszych potrzeb sprzęt. Jeden z podstawowych podziałów drukarek etykiet to podział na biurowe i przemysłowe. Te, które są przeznaczone do biur, z reguły są mniejsze. Ich obudowa wykonana jest ze sztucznego tworzywa. 

Drugim typem jest drukarka przemysłowa. Są to modele o większych gabarytach. Dodatkowo muszę one być bardziej wytrzymałe, co pozwoli na używanie w cięższych warunkach na halach produkcyjnych czy w magazynach. Między innymi dlatego ich obudowy robi się np. z metalu. Istotne jest także szybkość wydruku. Niektóre modele mają większą moc, dlatego przy ciągłym drukowaniu nie psują się szybko. 

drukarka etykiet

Metody nanoszenia druku na etykiety

Drukarki do etykiet można też podzielić ze względu na metody nanoszenia druku na etykiety. Warto zaznaczyć, że nie działają one na tej samej zasadzie, co zwykłe drukarki domowe. Oznacza to, że nie nanoszą one tuszu na papier. Nie byłby to trwały sposób przy tego rodzaju wydruku. Najwięcej drukarek działa na zasadzie termicznej. W takich typach urządzeń głowica drukująca grzeje etykietę z papieru termicznego. Inne urządzenia tworzą etykiety w sposób termotransferowy. W tym wypadku należy zastosować specjalne etykiety z papieru i taśmy woskowo-żywiczne. Podczas pracy głowica drukująca musi uwolnić pigment, który jest zawarty w taśmie termotransferowej. Są to bardzo trwałe wydruki, dlatego większość przedsiębiorstw decyduje się na takie modele. 

Jakiej drukarki szukasz?

Jeśli w naszej formie potrzebna jest drukarka do etykiet, to przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy będzie ona często używana. To jest najważniejsze kryterium, dzięki któremu określimy, jaki model będzie najlepszy w naszym przypadku. Kiedyś drukowanie etykiet zlecało się firmie zewnętrznej. Obecnie jednak różnorodność narzędzi na rynku pozwala samu wybrać najlepszy produkt, co niewątpliwie przekłada się na zwiększenie oszczędności. 

Gdzie kupić drukarkę do etykiet?

Kolejną ważną kwestią jest firma, która zaoferuje nam najlepsze modele w najbardziej atrakcyjnych cenach. Warto skorzystać z usług sklepu internetowego Lobos. Jest to jedno z niewielu przedsiębiorstw na terenie całej Polski, które zajmuje się kompleksową obsługą biur. Oferuje meble biurowe, akcesoria piśmiennicze urządzenia takie jak drukarki czy kserokopiarki. Zapewnia także serwis zakupionych urządzeń. W ofercie sklepu Lobos znajdziemy szeroki wybór drukarek do etykiet, które odznaczają się najwyższą jakością. W przypadku zamówień powyżej 300 zł klientom przysługuje darmowa wysyłka. 

Zobacz
Komentarze (0)