Technologie

Wybieramy uchwyt rowerowy

Telefony komórkowe charakteryzują się tym, że współcześnie są obecne na każdym kroku. Co więcej, zachwycają mnogością funkcji dodatkowych. Znakomicie sprawdzają się choćby jako nawigacja oraz rozwiązanie pozwalające na śledzenie parametrów treningowych, a przecież to tylko niektóre praktyczne funkcje, które możemy wykorzystywać przemieszczając się z wykorzystaniem roweru. Jak takie funkcje mogą być wykorzystywane podczas jazdy? Z pewnością zadanie to będzie znacznie łatwiejsze, gdy zaopatrzymy się w rowerowy uchwyt na telefon.

Pożegnaj mapę w tradycyjnym wydaniu

Choć tradycyjna mapa ma jeszcze spore grono zwolenników, trudno nie zgodzić się z tym, że powoli staje się częścią historii. Dzieje się tak również w świecie entuzjastów jazdy na rowerze. I tu pojawiają się specjalistyczne nawigacje, obecnie zaś wystarczy zwykły telefon komórkowy, aby podróżować w nieznane bez mapy. Dzięki temu możemy cieszyć się z tego, że mama znajduje się pod ręką dokładnie wtedy, gdy jest nam najbardziej potrzebna, a przy okazji nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy na bieżąco sprawdzali parametry treningu albo z łatwością odbierali połączenia. Ergonomiczne i solidne uchwyty rowerowe znajdują się w ofercie marki https://hamamobile.pl/ >>

Oczywiście telefon i rower nie zawsze chcą ze sobą współpracować, w sprzedaży dostępne jest więc rozwiązanie, które jest w stanie je pogodzić. Właśnie na takie miano zasługują uchwyty na rower i możemy mieć pewność, że przypadną one do gustu wszystkim tym osobom, które mają turystyczne zacięcie. Profesjonalni kolarze idą zresztą jeszcze krok dalej i na ich sprzęcie można znaleźć małe komputery pokładowe. Dzięki temu telefon może spoczywać w tylnej kieszeni. Oczywiście, same uchwyty również nie zawsze sprawdzają się tak samo dobre. Wiele zależy przy tym od tego, jakim budżetem dysponujemy. W sprzedaży dostępne są uchwyty za 20 złotych, nie powinniśmy jednak mieć trudności także ze znalezieniem takich, które są piętnaście razy droższe.

Najważniejsze parametry uchwytów rowerowych

Żaden telefon nie przepada za kontaktem z wodą, Nic zatem dziwnego, że kluczowym parametrem, na jaki powinniśmy zwracać uwagę niezmiennie pozostaje wodoodporność. Większość modeli spełnia nasze oczekiwania w tym zakresie, choć zaleca się podchodzenie ze szczególną ostrożnością do tych miejsc, w których znajdują się zamki oraz szwy. To, jaka jest jakość ich wykonania, wywiera istotny wpływ na to, jaki będzie poziom ochrony przed szkodliwym działaniem wody. Innym ważnym elementem, na jaki powinniśmy zwracać uwagę okazuje się być również tak zwany system montażowy. Przeważnie mamy do czynienia z trzema opcjami: obejmą, systemem klikowym oraz z tradycyjnymi rzepami i paskami silikonowymi. Za najbardziej wytrzymałe ciągle jeszcze uważane są rzepy ich właściwości zmieniają się jednak w następstwie długiego użytkowania oraz częstego kontaktu z wodą. Jest to jednak również rozwiązanie najbardziej mobilne. W razie potrzeby pozwala choćby na szybkie ściągnięcie telefonu, co sprawia, że możemy zabrać go ze sobą także w pieszą wycieczkę po zwiedzanej właśnie okolicy.

Zobacz
Komentarze (0)