Technologie

Myszki gamingowe - niezbędnik gracza

Zależy Ci na wysokiej jakości sprzęcie do gier? Chcesz poznać różnicę między myszką biurową a gamingową? Być może chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepsze urządzenie. Mysz komputerowa to popularny kontroler do gier. Jest to najbardziej podstawowy element wyposażenia każdego gracza komputerowego. Dzięki niej możesz grać na najwyższym poziomie.

Jaka jest różnica między myszą do gier a myszą biurową?

Konstrukcja myszy gamingowych różni się od tych używanych w biurach. Zazwyczaj mają one odważniejszy design i nietypowe kształty. Gumowe boki pozwalają na lepszy chwyt i podświetlenie. Urządzenie można dostosować do własnych upodobań. Można wybrać kolor paneli bocznych i rolki, a także logo. Często możliwa jest zmiana układu przycisków.

Mysz do gier różni się od zwykłej myszy, ponieważ ma wyższą czułość, większą precyzję i łatwiejsze manewrowanie. Urządzenie posiada również przełączniki. Będziesz mógł lepiej kontrolować ekran. Przyciski powinny być trwałe i szybko reagować na kliknięcie. Przełączniki mechaniczne, a także optyczno-mechaniczne, mają długą żywotność.

Czujnik w myszy do gier

Czujniki odpowiadają za precyzyjne sterowanie myszkami gamingowymi i ich maksymalną szybkość. Czujniki mogą być stosowane w myszach gamingowych.

  • Optyczne - polecane do gier wymagających ciągłego ruchu myszy, takich jak strzelanki. Wadą jest to, że działają dobrze tylko na płaskich powierzchniach.
  • Laserowe - mają wyższą czułość. Działa nawet na nierównych powierzchniach. Świetnie nadaje się dla początkujących lub tych, którzy wolą gry ze spokojniejszą fabułą, takie jak gry logiczne.

Myszka gamingowa

Parametr dpi/cpi dla czujnika

Parametr dpi lub cpi to zakres czułości, w jakim działa mysz do gier. Jest to liczba pikseli, o jaką wskaźnik przesunie się na ekranie, gdy mysz przesunie się o jeden cal. Im wyższa rozdzielczość, tym szybciej porusza się kursor. Wyższa rozdzielczość nie zawsze oznacza większą precyzję. Czasami może to uniemożliwić dokładne ruchy. Możesz wybrać modele, które mają funkcję regulacji czułości.

Mysz bezprzewodowa czy przewodowa?

Jeśli chcesz zachować porządek na biurku, bezprzewodowa mysz do gier będzie doskonałym wyborem. Nie będziesz musiał martwić się o rozplątywanie kabli. Na urządzenia te mogą mieć wpływ zakłócenia, które spowalniają czas reakcji myszy. Nie są one jednak na tyle uciążliwe, by przeszkadzać w rozgrywce, która wymaga dobrego refleksu. Konieczna będzie wymiana lub naładowanie baterii.

Jeśli jesteś graczem, który chce grać na najwyższym możliwym poziomie, wybierz urządzenie z kablem. Mysz gamingowa tego typu pozwoli ci na nieprzerwaną pracę. Pamiętaj, że wybrana przez Ciebie mysz powinna mieć odpowiedni profil. Odpowiedni kształt zmniejszy obciążenie dłoni podczas sesji gamingowych. Istnieją myszki przeznaczone dla osób prawo- i leworęcznych, a także myszki uniwersalne.

Myszki gamingowe Media Expert - sprawdź nasz przegląd oferty na https://akcesoriadokomputera.pl/myszki/myszki-media-expert-przeglad-oferty/vkze_mqyj

Klawiatura gamingowa to idealne uzupełnienie myszki dla entuzjasty gier

Klawiatury gamingowe są drugim najważniejszym narzędziem dla graczy, zaraz po myszce. Klawisze można zaprogramować do wykonywania określonych funkcji podczas rozgrywki. Urządzenie może być podświetlane, aby ułatwić grę w ciemności. Ta klawiatura nie spowolni rozgrywki.

Zobacz
Komentarze (0)