Technologie

Czy wymiana baterii w iPhone pomaga? Ile kosztuje wymiana baterii?

Współcześnie korzystamy ze smartfona na co dzień, a niektórzy użytkownicy wręcz nie rozstają się ze swoim ulubionym gadżetem. Przy tak aktywnym użytkowaniu, z czasem wydajność baterii spada. Wtedy wielu właścicieli iPhone'ów myśli o wymianie baterii. Przyjrzyjmy się głównym aspektom tego procesu: kiedy i dlaczego warto wymienić baterię i ile to kosztuje.

Kondycja baterii iPhone - kiedy wymiana jest niezbędna?

Pierwszym sygnałem który może sugerować, że wymiana baterii iPhone  7 jest niezbędna, jest krótki czas działania telefonu, mimo jego pełnego naładowania. Zwróć uwagę na to, jak często ładujesz telefon: raz dziennie lub co 5-6 godzin, czy iPhone szybko się wyłącza, nawet przy nieaktywnym użytkowaniu.

Sprawdź stan baterii. W iOS w wersji 11.3 i nowszych takie informacje są dostępne w ustawieniach smartfona. Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia”, otwórz sekcję „Stan baterii”. Nowy iPhone ma maksymalną pojemność 100%, ale z czasem wartość może się zmniejszać. Przy stawkach poniżej 80% wymagana jest wymiana. W tej sekcji znajdziesz dodatkowe powiadomienia o stanie baterii. Jeśli trzeba ją pilnie zmienić, pojawi się odpowiedni znak: stan akumulatora znacznie się pogorszył.

Jeśli urządzenie nie działa poprawnie, mogą pojawić się również oznaki zewnętrzne. Może c puchnąć bateria, od której odstaje ekran, a po naciśnięciu wyświetlacza pojawiają się nietypowe smugi. Lepiej wtedy natychmiast wymienić baterię, aby w przyszłości nie było problemów z ekranem. Aby wymienić zarówno baterię, jak i inne części, Apple zaleca używanie tylko oryginalnych komponentów. Jednak możliwe jest zainstalowanie w iPhonie innej baterii.

Oryginał. Jest usuwany z innego smartfona podobnego modelu, który nie będzie już działał z powodu awarii. Jednocześnie jego akumulator nie stracił pojemności i wydajności. Analogi. Są znacznie tańsze, a ich jakość trudno oszacować. Często mogą niepoprawnie wyświetlać poziom naładowania lub wymagać długiego ładowania. Akumulatory. Praktycznie nie gorsze od fabrycznych modeli, a mogą kosztować trochę taniej. Można je łatwo zamówić w sklepach internetowych. Służą do samodzielnej wymiany. Stosunkowo niedawno pojawiły się baterie o większej pojemności.

Prawo do decydowania, której baterii użyć, jest w gestii właściciela iPhone'a. Przypominamy jednak, że zainstalowanie wątpliwych komponentów może niekorzystnie wpłynąć na wydajność całego urządzenia. Przed procedurą wymiany ważne jest, aby zapoznać się ze wszystkimi zaletami i wadami tego procesu. Do plusów należy zaliczyć:

  • Zwiększenie wydajności iPhone'a.
  • Smartfon będzie w stanie dłużej działać bez dodatkowego doładowania.
  • Poprawa wyglądu. Jeśli stara bateria jest spuchnięta i zdeformowana pokrywa, zalecamy również zainstalowanie nowego panelu tylnego.

Ale są też wady. Najważniejsza jest utrata ochrony przed wilgocią, która jest jedną z cech iPhone’a X, XS, XR i wszystkich kolejnych modeli. Ponadto podczas instalowania nieoryginalnych komponentów urządzenie może ich nie wykryć, w wyniku czego nie będzie można znaleźć danych o stanie baterii w ustawieniach.

Wymiana baterii iPhone 7 może być zrealizowana w serwisie iBroken - dowiedz się więcej na stronie https://ibroken.pl/wymiana-baterii-iphone-7/

Wymiana baterii Iphone 7

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Jeśli twój telefon wymaga wymiany baterii i nadal jest objęty gwarancją, najlepszą opcją jest skontaktowanie się z serwisem Apple. Oprócz wymiany specjalista przeprowadzi również diagnostykę w celu zidentyfikowania problemów: przyczyny awarii akumulatora. Jeśli masz odpowiednie umiejętności, możesz samodzielnie wymienić baterię. Z pewnością omijaj wątpliwej renomy punkty usługowe, które oferują naprawy za połowę ceny. To jest fikcja. A w sieci znajdziesz mnóstwo smutnych historii o naprawie sprzętu Apple przez osoby, które nie mają kompetencji i problemach, jakie są z tym związane.

Korzystanie z usług osób niewykwalifikowanych może oznaczać uszkodzenie urządzenia: porysowane szkło iPada, zużyta lub wygięta obudowa MacBooka, oberwane gwinty na śrubach iPhone Pentalobe – to tylko garstka przykładów. Ważny jest nie tylko demontaż urządzenia, ale także jego montaż po wymianie jakichkolwiek elementów. Niewłaściwy montaż może sprawić na przykład, że czujnik odcisków palców na takim urządzeniu przestanie działać.

Wiele osób wie, że nie wszystkie baterie są wyrzucane razem ze zwykłymi śmieciami. Ale niewiele osób zastanawia się, czy serwis prawidłowo pozbywa się baterii. Oczywiście w przypadku podejrzanych punktów usług nie ma mowy o recyklingu i utylizacji. Tymczasem kontaktując się z odpowiednim serwisem, masz pewność, że stara bateria nie zaszkodzi środowisku. Jeśli zatem zależy ci na ekologii, to powinieneś zdecydować się na renomowanym punkt usługowy. Sam koszt wymiany baterii powinien mieścić się w przedziale od 229 do 360 złotych.

Zobacz
Komentarze (0)