Moda i Uroda

Depilacja laserowa sposobem na piękną i gładką skórę

Depilacja laserowa jest rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się niechcianego lub nadmiernego owłosienia. Z tego zabiegu korzystają często osoby, których skóra źle reaguje na tradycyjne metody depilacji, takie jak krem, wosk lub depilator. Szczególnie zalecana jest osobom, które zmagają się z tendencją do wrastania włosów oraz tworzenia się stanów zapalnych i zmian skórnych po domowych zabiegach usuwania owłosienia. Z zabiegu depilacji laserowej coraz częściej korzystają także mężczyźni, aby zlikwidować zbyt obfite owłosienie na plecach czy wyregulować nierówności zarostu na twarzy. 

Podczas zabiegu wykorzystywany jest proces fototermolizy. Energia świetlna generowana przez laser zamienia się w skoncentrowane ciepło, które dociera do melaniny - barwnika  zawartego w cebulkach włosów, przez co niszczy komórki macierzyste mieszków włosowych. Skóra znajdująca się wokół cebulki włosa zawiera mniej barwnika, więc nie zostanie poparzona. Przed zabiegiem na skórę nakłada się maść znieczulającą, dzięki czemu jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Dodatkowo często lasery wyposażone są w system chłodzenia, który dodatkowo zmniejsza dyskomfort mogący wystąpić podczas zabiegu. Zabieg jest wykonywany na większości części ciała, zarówno na dużych powierzchniach takich jak uda czy brzuch, jak i mniejszych oraz trudno dostępnych takich jak owłosienie nad górną wargą. 

depilacja laserowa

Pozbądź się nadmiernego owłosienia bezpiecznie i bez bólu

Aby przygotować się do depilacji laserowej należy na miesiąc przed wykonaniem zabiegu zrezygnować z opalania. Dotyczy to także używania samoopalacza w miejscu zabiegowym w celu uzyskania lepszej widoczności włosa podczas przeprowadzania depilacji. Nie należy również depilować włosów, a dzień przed zabiegiem trzeba skrócić włoski jednorazową maszynką. Osoby, które stosują leki (także maści) zawierające retinoidy, muszą odstawić je na miesiąc przed planowanym rozpoczęciem kuracji. Ten sam próg czasowy dotyczy zaprzestania zażywania leków oraz suplementów diety, mających działanie uwrażliwiające na światło. Po zabiegu należy również chronić skórę przed słońcem oraz promieniami UV oraz nie stosować kosmetyków, które mogą ją podrażniać, np. toników na bazie alkoholu oraz peelingów. 

Skuteczność zabiegu zależy przede wszystkim od ilości wykonanych sesji, ale też od grubości, gęstości włosów oraz ich koloru. Klinika Murano korzysta z lasera aleksandrytowego, który emituje impulsy o długości fali 755 nm, dzięki tej technologii istnieje możliwość precyzyjnego dotarcia do każdego włosa. Z reguły należy wykonać od 4 do 6 sesji, aby osiągnąć satysfakcjonujący dla klienta efekt. Zabiegi należy powtarzać co 5 - 6 tygodni. Najlepszą porą, by wykonywać zabiegi, jest okres jesienno-zimowy, kiedy skóra nie jest narażona na silne promienie słoneczne i chroniona okryciami wierzchnimi, co z kolei pozwoli eksponować piękną i gładką skórę latem. 

Zobacz
Komentarze (0)