Lifestyle

​ Pierścionek z szafirem

Pierścionek z szafirem prezentuje się nad wyraz intrygująco. Głęboki odcień granatu lub błękitu hipnotyzuje, dzięki czemu biżuteria doskonale spełnia swoją funkcję. Z powodzeniem urozmaica elegancki look, obok którego nikt nie zdoła przejść obojętnie. Nie sposób odmówić mu atrakcyjnego wyglądu, a także otaczającej go aury luksusu. Czy pierścionek z szafirem jest jednak odpowiednim wyborem na zaręczyny?

Popularność pierścionków z szafirem

Połączenie szlachetnego złota bądź srebra z wytwornym granatem tworzy mieszankę o niepodważalnych walorach wizualnych. Zestawienie tych barw to zabieg znany w branży jubilerskiej od lat. W związku z tym można wysnuć wniosek, że srebrne oraz złote pierścionki z szafirem cieszą się zainteresowaniem kobiet od bardzo dawna. Choć ich popularność nieustannie wzrasta, wciąż stanowią pewnego rodzaju hołd dla oryginalności. Ich unikalny wygląd powoduje, że łatwo dzięki nim wyróżnić się z tłumu. Są zatem doskonałą propozycją dla pań, które nade wszystko przedkładają unikalność oraz nieszablonowe rozwiązania, a także chętnie wytyczają nowe ścieżki. Elegancja jest ponadczasowa, a przemijające trendy w żaden sposób nie warunkują jej atrakcyjności w oczach ludzi. Pierścionek z szafirem jest zatem niezwykłą ozdobą dłoni, która nie traci z czasem swojego pociągającego charakteru i służy dzielnie na przestrzeni lat. Stanowi tym inwestycję, nad którą nie warto się zastanawiać.

Czy zaręczynowy pierścionek z szafirem to niekonwencjonalne rozwiązanie?

Istnieje wiele kryteriów, którymi kierują się mężczyźni podczas wyboru pierścionka zaręczynowego dla ich przyszłych narzeczonych. Są to między innymi:

  • gust partnerki,

  • dostępny budżet,

  • symbolika kamienia szlachetnego.

Ze względu na ostatni z wymienionych aspektów panowie chętnie sięgają po brylanty. Ich twardość odpowiada nieustępliwości, a także trwałości uczucia. Pasują do perfekcjonistek oraz kobiet pewnych siebie. Są przy tym drogocenne i cieszą się prawdopodobnie największą popularnością. Jest ona tak duża, że wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie, czy pierścionek z szafirem może go zastąpić podczas oświadczyn? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jak najbardziej! Co prawda, jest nieco rzadziej wykorzystywany w tym celu, ale to wciąż jeden z sześciu najpopularniejszych kamieni szlachetnych do pierścionków zaręczynowych obok rubinu, szmaragdu, ametystu oraz tanzanitu.

Co z kolei symbolizuje szafir w pierścionku? Ze względu na chabrowy odcień od lat kojarzy się z nocnym niebem oraz jego głębią i nieskończonością. Stanowi kamień miłości, gdyż wzmacnia więzi oraz fundamenty relacji. Doniosła symbolika i wytworna estetyka powodują, że szafir to doskonała alternatywa dla brylantu. Wielu ludzi uznaje, że ten drogocenny, granatowy kamień przynosi również szczęście. Może być zatem dla Ciebie nieocenionym wsparciem podczas stresujących zaręczyn. 

Szukasz oryginalnego i wyjątkowego pierścionka z szafirem? Odwiedź stronę krakowskiego jubilera Siudek i sprawdź ofertę online. Więcej na https://siudek.com.pl/pierscionek-z-szafirem/b_tgjm >>

Pierścionek z szafirem i brylantami, czyli przemyślany kompromis

Jeśli powyższe akapity nie przekonały Cię, że Twoja partnerka zareaguje na pierścionek z szafirem jedynie entuzjastycznym „tak”, istnieje rozwiązanie będące przemyślanym kompromisem. Wybierz biżuterię z wyszukanym wzorem wielokamieniowym. Wówczas nietypowy szafir może znaleźć się w centrum kompozycji, a otaczające go brylanty dodadzą blasku. Podążasz tym sposobem popularną ścieżką wzbogaconą o nutę ekstrawagancji, co jest stosunkowo bezpiecznym wyjściem.

Popularność pierścionków z szafirem jest w pełni uzasadniona. Nie wahaj się przed jego zakupem, a Twoja przyszła narzeczona z pewnością będzie zauroczona.

Zobacz
Komentarze (0)