Dom

Jakie zalety oferuje usługa profesjonalnego prania foteli?

Pranie foteli przy pomocy nowoczesnego sprzętu to usługa, która z dnia na dzień zyskuje na popularności. Coraz więcej osób prywatnych oraz przedsiębiorców rozumie, że czystość w naszym życiu jest szczególnie istotna. Wpływa ona na nasze zdrowie, ale również na to, jak odbierają nas inni ludzie. Z tego powodu wiele osób decyduje się poprawić standard higieny w swoim domu oraz biurze.

Ręczne szorowanie mebli tapicerowanych jest bardzo męczące. Nasze babcie robiły to przy pomocy ciepłej wody oraz szarego mydła. Do dzisiaj ta metoda jest zalecana przez dużą część specjalistów, ponieważ jest ona bezpieczna dla tkaniny. Szare mydło nie wyrządzi szkody naszej tapicerce. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że niewłaściwie dobrane środki czystości potrafią zaszkodzić.

W większości stosujemy ogólnodostępne środki czystości, które kupujemy zazwyczaj bez dokładnego zapoznania się z etykietą. Wystarczy nam napis „do prania tapicerki”. Detergenty powinno się jednak dobierać pod konkretny materiał. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko wystąpienia przebarwień lub mikrouszkodzeń struktury.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Prawdopodobnie wyłącznie niewielka część społeczeństwa dysponuje odpowiednią wiedzą. W związku z tym warto, jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy o tkaninach wiedzą bardzo dużo. Profesjonalne czyszczenie foteli oraz innych mebli tapicerowanych realizowane jest przy pomocy nowoczesnego sprzętu.

Profesjonalne pranie foteli, czyli jak zachować zdrowie domowników

Regularne pranie tapicerki meblowej to wręcz nasz obowiązek. Dlaczego? Ponieważ w tkaninach rozwijają się niewielkie drobnoustroje, które pomimo swojej mikroskopijnej postaci mają ogromny wpływ na nasze życie. Środowisko, w jakim przebywamy, ma bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy oraz jak się zachowujemy.

Jeżeli czujemy się zmęczeni oraz osłabieni możemy być niemili lub wręcz opryskliwi w stosunku do osób, które znajdują się w naszym towarzystwie. To zupełnie normalne. Gdy czujemy się źle, to nie mamy ochoty na rozmowy lub żarty. A złe samopoczucie może wynikać z alergii na roztocza, która jest bardzo częsta w naszym społeczeństwie.

Roztocze to mikroorganizmy, które znajdują się w naszych tapicerkach. Żyją tam, w naszym sąsiedztwie. Potrafią one powodować osłabienie oraz nawet ból głowy. Jeżeli jesteś rodzicem, to zależy Ci na tym, aby dzieci miały bezpieczne warunki do rozwoju. Zwróć jednak uwagę na to, jak małe dziecko poznaje świat. Robi to na czworakach, wszystkiego dotyka, a następnie drobnoustroje trafiają do jego ust.

Sytuacja taka może mieć negatywny wpływ na jego zdrowie. Jeżeli jakieś szkodliwe organizmy znajdują się w tapicerce, znajdą się one również w organizmie Twojego dziecka. Z tego powodu należy korzystać z fachowego prania foteli oraz innych mebli tapicerowanych. W ten sposób możesz uchronić bliskich, tych dużych oraz tych małych, przed drobnoustrojami.

Jeśli mieszkasz na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka przeczytaj dokładny opis oferty: https://edompranie.pl/pranie-kanap-tapicerki-bialoleka/

Czyszczenie foteli metodą ekstrakcyjną – zalety

Chciałbyś skorzystać z profesjonalnej usługi, ale zastanawiasz się nad tym, jakie jeszcze korzyści może Ci przynieść fachowe pranie foteli? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej, gdzie od punktów wyjaśniamy korzyści, które wynikają z zastosowania nowoczesnego sprzętu piorącego.

Wcześniejsza część traktuje o wpływie fachowego czyszczenia na nasze zdrowie. Zalet jest jednak znacznie więcej, dotyczą one zarówno nas, jak i samych mebli. Zaciekawiony? Oto pozostałe zalety profesjonalnego czyszczenia foteli, kanap oraz narożników:

  • Oczywistą zaletą jest zachowanie wysokiego poziomu czystości. Dzięki temu, że regularnie przeprowadzane fachowe pranie pozwala usunąć zdecydowaną większość zanieczyszczeń znajdujących się w naszych materiałach, możesz cieszyć się ich czystością.
  • Specjalistyczne pranie pozwala zachować obicia w znacznie lepszym stanie na długi czas. Dzięki temu Twoje meble będą mogły cieszyć oko Twoje oraz Twoich gości przez lata.
  • Jeżeli Twoje meble wydzielają nieprzyjemny zapach, to pewnie wiesz, jak ciężko jest się go pozbyć. Wiele osób próbuje to robić domowymi sposobami niestety nieskutecznie. Wiąże się to z powodem jego powstawania. Zapach jest wynikiem obecności drobnoustrojów, które żyją wewnątrz tkaniny. A ich nie pozbędziesz się łatwo. Na szczęście zastosowanie profesjonalnych środków czystości pozwoli Ci na wyeliminowanie przykrego zapachu.
  • Promieniowanie UV zazwyczaj przedstawiane jest przez pryzmat tego, w jaki sposób oddziałuje na naszą skórę. Pamiętajmy jednak o tym, że nie tylko my zmagamy się z jej działaniem. Promieniowanie wpływa również na stan naszych mebli, dokładniej powoduje ich blaknięcie. Z tego powodu nowoczesne detergenty zawierają składniki, które pozwalają chronić meble przed działaniem promieniowania.
  • Każdy z nas dobrze kojarzy zapach czystych mebli. Jest to bardzo miły bodziec, który kojarzy się nam z odpoczynkiem oraz miło spędzonym czasem. Fachowe pranie pozwoli Ci uzyskać taki efekt.

Jeżeli powyższa lista zalet przekonała Cię do zamówienia fachowej usługi to świetnie! Możesz to zrobić w każdej chwili. Zalecana częstotliwość prania to jeden lub dwa razy w ciągu roku. Jeżeli chcesz maksymalnie skrócić czas schnięcia tkaniny, możesz zdecydować się na usługę w sezonie wiosenno-letnim.

Artykuł sponsorowany

Zobacz
Komentarze (0)