Technologie

Jak słuchać radia RMF MAXX przez Internet?

Nie musimy już posiadać tradycyjnego odbiornika radiowego, aby móc słuchać ulubionej stacji. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu. W sieci znajduje się mnóstwo nadawców radiowych. Istnieje także wiele stron, które udostępniają audycje radiowe na żywo w Internecie. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w podróży czy pracy. Wyobraź  sobie sytuację, gdy siedzisz w biurze i chcesz posłuchać radia ale inni pracownicy wcale nie muszą mieć na to ochoty. Wtedy wystarczy wejść na odpowiednią stronę i po prostu założyć słuchawki. Mimo dużej popularności serwisów, które udostępniają muzykę, takich jak Spotify czy Tidal, radia internetowe nadal są bardzo popularne.

Jak słuchać radia RMF MAXX za pomocą komputera? Wystarczy, że wejdziesz na stronę: https://radio.pinbook.pl/radio-rmf-maxxx i klikniesz przycisk odtwarzania. I już! Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych programów i aplikacji, które musisz zainstalować na komputerze. Zanim zaczniesz korzystać z radia internetowego upewnij się, że masz dobre połączenie internetowe. Warto sprawdzić czy działa ono sprawnie i nie traci łączności co jakiś czas.

Jak słuchać radia RMF MAXX za pomocą telefonu?

Jeśli chcesz słuchać radia RMF MAXX za pomocą telefonu czy tabletu możesz skorzystać z powyższej strony. Działanie na telefonie jest takie samo jak w przypadku komputera. Jeśli wolisz jednak posiadać odpowiednią aplikację przeznaczoną do słuchania radia możesz pobrać ją ze sklepu aplikacji na Twoim telefonie. Największe stacje radiowe w Polsce, jak i na całym świecie udostępniają swoim słuchaczom darmowe aplikacje, dzięki którym możesz słuchać jedynie wybranej stacji. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie jedną stację. Jeśli wolisz różnorodność lepiej jest skorzystać z aplikacji, która pozwoli Ci na słuchanie wielu stacji radiowych w jednym miejscu.

Jakie połączenie internetowe jest potrzebne do słuchania radia internetowego? Połączenie to powinno wynosić 128 kb/s. Jeśli w tym samym czasie chcesz na przykład sprawdzać pocztę, czy media społecznościowe i słuchać radia, postaraj się aby połączenie wynosiło 512 kb/s. Słuchanie radia internetowego przy słabym połączeniu z siecią nie jest niczym przyjemnym. Jeśli wolisz słuchać radia za pomocą telefonu upewnij się, że jesteś podłączony pod sieć Wi-Fi. Korzystanie z opcji radia internetowego za pomocą sieci komórkowej nie jest dobrym pomysłem. Szczególnie dlatego, że już po chwili stracisz cały limit transmisji danych.

Zobacz
Komentarze (0)