Lifestyle

Pokoloruj wnętrze swojego domu. Obrazy na płótnie Pop Art

Aranżowanie mieszkania w stylu Pop Art to zadanie dla tych, którzy doceniają wyraziste kolory, odważne formy wyrazu oraz łamanie zasad i konwencji. To nurt designerski dla indywidualistów i nonkonformistów, a nie dla fanów klasyki i tradycji. Nie skłamiemy jeśli napiszemy, że to także wybór, którzy nie mają problemów z kiczem - Pop Art mocno romansuje z kiczem i nie ma z wobec tego najmniejszych wątpliwości! Narodził się ok. 70 lat temu i dzisiaj świętuje swoją druga młodość. Polacy zakochali się w nim już w latach 90., kiedy zaczęło docierać do nas coraz więcej treści z Zachodu. Czym charakteryzuje się Pop Art i w jakich stylizacjach, oraz dla jakich osób sprawdzi się najlepiej?

Pop-Artowe wnętrza mogą budzić skrajne emocje. Świat dzieli się na tych, którzy je uwielbiają i nienawidzą. Te skrajności są typowe dla Pop-Artu, gdyż bazuje on na kontraście. Wyraźne, pozornie niepasujące do siebie, jaskrawe kolory, dynamiczne grafiki i obrazy, duży natłok detali - oto Pop Art we własnej osobie. Wiele osób może powiedzieć, że obrazy na płótnie Pop Art są kiczowate i prawdopodobnie będą mieli rację. Prawdziwy fan tego stylu z dumą nosi na sobie emblemat fanu kiczu. I to kolejna cecha Pop Artu - jest to sztuka szczera, otwarta, świadoma swoich wad i zalet.

obrazy pop art

Nazwa “Pop Art” wywodzi się z języka angielskiego (Popular Art) i oznacza sztukę popularną, masową. Swoje narodziny miała w latach pięćdziesiątych XX wieku w Ameryce i Wielkiej Brytanii, kiedy rozkwitały masowe media. Są one nieodłącznym elementem grafik przedstawianych obrazach na płótnie w stylu Pop Art. Seriale, reklamy, filmy. Superbohaterowie, gwiazdy kina, popularni aktorzy i gwiazdy Hollywood. PopArt kocha konsumpcjonizm i emanuje nim na każdym kroku. Jeśli więc chcesz zagospodarować przestrzeń w stylu Pop Art, to szykuj się na kolorową Marylin Monroe, Audrey Hepburn czy jaskrawe, niestandardowe dzieła Andy’ego Warhola. Nie zapominaj o Batmanie, Spidermanie i innych postaciach ze świata Marvela - one też stanowią kwintesencję Pop Artu, czyli sztuki bazującej na kulturze masowej i jej bohaterach.

Aranżowanie wnętrz w stylu Pop Art to nie tylko obrazy na płótnie, ale także kubki, plakaty, grafiki, ręczniki czy poduszki. Jeśli preferujesz stonowane, ciemne kolory, to prawdopodobnie nie odnajdziesz się w tym stylu. Popartowe wnętrze to przede wszystkim czerwony, żółty, zielony, fioletowy i pomarańczowy - najlepiej wszystkie naraz, w jaskrawym wydaniu, bez ładu i składu. Z tym ostatnim może przesadzamy, ale jedno należy oddać Pop Artowi - nie boi się nadmiaru kolorów, mieszania tego, co z pozoru do siebie nie pasuje oraz ogólnego wrażenia przepychu, tandety i kiczu.

Kiedyś Pop Artowe elementy wystroju wnętrza były niedostępny dla Polaków, ze względu na ustrój polityczny. Dzisiaj jest zupełnie inaczej i dzięki takim miejscom jak https://revolio.pl możesz udekorować swoją kuchnię, salon czy sypialnię w najbardziej ekstrawaganckie obrazy na płótnie Pop Art. Pamiętaj, że jedyną zasadą jest tu brak zasad - ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia. 

Zobacz
Komentarze (0)