Moda i Uroda

Wózek fryzjerski - niezbędnik w pracy każdego fryzjera

Wózki fryzjerskie oraz pomocniki spotkać można w każdym salonie fryzjerskim, bowiem stanowią one niezbędny element wyposażenia, niebywale pomocy w pracy stylistów fryzur. Powinny zatem łączyć w sobie funkcjonalność i estetycznie prezentować się we wnętrzu, pasując do jego stylu oraz aranżacji. 

Praca fryzjera wymaga posiadania przez niego nie tylko odpowiednich umiejętności, talentu czy oddania, ale również dostępu do wysokiej jakości narzędzi jak choćby nożyczki, zestaw szczotek, specjalistycznego sprzęt wraz z kosmetykami do pielęgnacji i stylizacji włosów. Dzięki nim styliści mogą oferować swoje usługi oraz zmieniać wizerunek klientów. Ważne jest, by wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty mieć tuż pod ręką, co znacząco usprawnia i ułatwia działania. Właśnie w tym celu salony fryzjerskie wyposaża się w wózki fryzjerskie.

Do czego służy wózek fryzjerski?

Każda profesja wymaga skorzystania z określonych, przeznaczonych do wykonywania danej czynności narzędzi oraz sprzętu. W pracy informatyka niezbędny jest komputer, lekarz nie obędzie się bez stetoskopu, a fryzjer bez nożyczek. Jednak to nie jedyne akcesorium używane przez stylistę fryzur. Bogata oferta salonów fryzjerskich sprawia, że konieczne jest posiadanie wyposażenia, które umożliwi prawidłowe wykonanie danej usługi, zgodnie z oczekiwaniami klienta. Wszystkie najpotrzebniejsze przybory powinny znajdować się więc w zasięgu ręki, co zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę. Dlatego każdy fryzjer powinien posiadać swój własny wózek fryzjerski, wyposażony w cały niezbędny ekwipunek.

Wśród tego rodzaju akcesoriów znaleźć można duże i pojemne, a także ich nieco mniejsze wersje zwane pomocnikami. Różnią się one nie tylko wielkością, ale również ilością miejsca do przechowywania. Wózki fryzjerskie AYALA to wysoka jakość oraz różnorodność modeli, fasonów i stylów. Dzięki czemu można znaleźć taki, który spełni oczekiwania fryzjerów, wpasowując się jednocześnie idealnie w wystrój salonu.   

wózek fryzjerski

Cechy dobrego pomocnika fryzjerskiego

Różnorodność modeli, stylów i kolorów wózków fryzjerskich przyprawia o zawrót głowy. Dlatego przy ich wyborze trzeba kierować się użytecznością, zważając na swoje własne potrzeby czy preferencje. Pomocniki powinny odznaczać się przede wszystkim mobilnością, będąc umieszczone na solidnych kółkach, co pozwala na ich przemieszczanie w dowolne miejsce. Dobrą opcją jest też obrotowy blat, dzięki czemu można z łatwością sięgnąć po pożądany sprzęt. 

Wśród cech organizera fryzjerskiego wymienić można również dużą ilość miejsca do przechowywania. Im więcej półek czy szufladek, tym więcej sprzętu i kosmetyków dany model pomieści. Ważny jest również materiał wykonania. Powinien być on wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz odznaczać się łatwością czyszczenia. 

Warto zwrócić uwagę na antystatyczność tworzywa, bowiem wówczas nie będzie on przyciągał do siebie włosów. Dobrą opcją jest umieszczenie z boku uchwytu na suszarkę, lokówkę czy prostownicę, a także kieszeni do przechowywania akcesoriów do włosów. Do jednych z najlepszych w tej kategorii produktów należą wózki fryzjerskie AYALA, które odznaczając się przemyślanym designem spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zobacz
Komentarze (0)