Moda i Uroda

Okulary korekcyjne – jak je wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje okularów. Jest to spowodowane rozwojem technologii, który sprawia, że jesteśmy na co dzień otoczeni ekranami komputerów i smartfonów.  Okulary nie są już domeną osób starszych.  Dziś nosi je wielu młodych ludzi, a także dzieci. Czym kierować się wybierając okulary korekcyjne? Gdzie najlepiej je kupić?

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne są przeznaczone nie tylko dla osób, które urodziły się z wadą wzroku, ale także tych, których oczy zniszczyły się z czasem. To nieoceniona pomoc dla osób, które słabo widzą. Pozwalają normalnie funkcjonować, ułatwiają pracę oraz życie codzienne. Co więcej, potrafią dodać noszącej je osobie uroku i charakteru. Już dawno przestały być raczej niechcianą ozdobą. Obecnie są bardzo modne, a odpowiednio dobrane są w stanie zniwelować niedoskonałości i podkreślić walory urody. Warto dodać, że w dzisiejszych czasach mamy możliwość przebierania w przeróżnych modelach i wzorach oprawek.

W jaki sposób dobrać okulary?

Kupując okulary powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników związanych z naszym trybem życia. Osoby pracujące fizycznie lub po prostu aktywne, mogą być zaineresowane bardziej wytrzymałymi modelami okularów, które są odporne na łatwe uszkodzenie. Takie okulary nie będą im przeszkadzać w ich aktywnym życiu. Dla osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem, polecane są okulary z polaryzacją, które chronią wrażliwe oczy na niekorzystne działanie monitora. Zakup okularów wiąże się z wyborem oprawek, w których umieszczone ostaną szkła korekcyjne. Obecnie możesz przebierać w przeróżnych kolorach i kształtach. Dzięki temu, możesz zdecydować się na oprawki, które najlepiej do Ciebie pasują i podkreślają Twoją osobowość. Niektórzy preferują delikatne, prawie niewidoczne oprawki, inni czują się znakomicie w krwistoczerwonych lub turkusowych oprawkach, obok których nie sposób przejść obojętnie. Warto pamiętać, że nie wystarczy wybrać oprawki, które ładnie wyglądają w sklepowej witrynie. Powinniśmy je przymierzyć i zapytać kogoś o obiektywną radę. Jeśli nie wiesz czego szukać, możesz kierować się zasadami dotyczącymi kształtu twarzy.
okulary
Osoby z okrągłą twarzą powinny decydować się na oprawki, które są kanciaste i zwężają się od góry do dołu. Powinny one być też grubsze u góry lub w ogóle nie mieć dolnej części. 
Osoby z twarzą trójkątną najlepiej wyglądają w oprawkach, które przyciągną uwagę do górnej części twarzy. Dobrze pasują im okulary w wyrazistym kolorze, o ciemniejszej górnej części. 
Osoby o owalnym kształcie twarzy nie muszą się specjalnie martwić, ponieważ pasują im wszystkie rodzaje oprawek. Mimo to najkorzystniej wyglądają one w bardziej geometrycznych kształtach, np. prostokątnych lub kwadratowych. 
Warto wykorzystać działanie okularów i dobrać je tak, aby pasowały nam idealnie. O tym, że wiele osób docenia modny wygląd okularów, świadczy to, że powstają tak zwane szkła „zerówki”, które nie korygują wzroku i zostały stworzone tylko po to, by podkreślać stylizację.

Gdzie kupić okulary korekcyjne?

Okulary to bardzo ważny zakup. Dlatego warto dokonać go w sklepie, który oferuje najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo swoich produktów. Dobrze również mieć szeroki wybór modnych oprawek, co pozwoli nam dobrać okulary idealne. Z pewnością warto odwiedzić salon optyczny SalonSuperoptyk, który zajmuje się sprzedażą okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, progresywnych, a także komputera. Salon oferuje także oprawki dla dzieci. Robiąc zakupy w salonie Superoptyk z pewnością znajdziesz okulary, które będą warte Twoich oczu.
Zobacz
Komentarze (0)