Moda i Uroda

Na co zwrócić uwagę wybierając buty na zimę?

Powoli zbliża się zima i należy pomyśleć o zmianie garderoby na cieplejszą. Trzeba przygotować się na niskie temperatury, opady śniegu, ale także zimową pluchę. Obok ciepłej kurtki, bardzo ważny element stanowią buty zimowe. Muszą być ciepłe, wygodne i stabilne oraz odporne na niesprzyjające warunki pogodowe. Sprawdź promocje na buty w gazetka Biedronka. Na co zwrócić uwagę, by kupić odpowiednie obuwie na zimę?

Stopień ocieplenia obuwia.

Każdy z nas inaczej odczuwa temperaturę, jednak przy niskich temperaturach należy zadbać o to, by buty były ciepłe. Oczywiście stopień ocieplenia buta należy dobrać do tego, gdzie będą one noszone. Obuwie przeznaczone na długie spacery powinny być bardziej ocieplane niż te, w których pokonywana będzie tylko droga z samochodu do biura lub sklepu.

Wygoda.

Obok stopnia ocieplenia obuwia, jest to jeden z ważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę. But musi być dobrze dopasowany, by nie ocierał i nie uciskał stopy. Zimą często noszone są grubsze skarpety, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy wyborze butów.  Mierząc obuwie, warto założyć skarpety o takiej grubości jak te, które będą najczęściej użytkowane z obuwiem.

 

Odpowiedni model.

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór obuwia zimowego. Od typowych kozaków, przez sztyblety, po trapery. Model butów należy dopasować do osobistych upodobań i stylu oraz okazji, na jakie potrzebne będzie dane obuwie. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup obuwia pasującego do wielu stylizacji.

Rodzaj podeszwy i jej grubość.

Zimowe obuwie powinno mieć antypoślizgową podeszwę. Chodniki zimą często bywają bardzo śliskie i nietrudno o wypadek. Dobrym wyborem będą buty z gumową podeszwą, która pozwoli uniknąć poślizgnięcia się. Powinna być ona też grubsza, by dobrze izolować stopę od zimnego podłoża i chronić przed przemarznięciem.

Nieprzemakalny materiał.

Ważne, by zimowe buty były nieprzemakalne. Wybierając obuwie, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Buty zimowe powinny chronić przed wilgocią oraz przemakaniem i być odporne na sól i trudne warunki atmosferyczne. Materiał powinien przepuszczać powietrze, by noga nie pociła się nadmiernie. Obuwie powinno być wykonane z materiału łatwego w pielęgnacji.

Wygląd obuwia.

Oczywiście buty zimowe powinny również dobrze się prezentować. Znaczenie ma zarówno kolorystyka, jak i fason. Każdy z nas chce wyglądać dobrze w każdej sytuacji. Przy zakupie butów warto kierować się nie tylko aktualnie panującymi trendami, ale również własnymi preferencjami. Ważne, by w wybranych butach czuć się komfortowo.

Zobacz
Komentarze (0)