Moda i Uroda

Co zrobić ze starym ubraniem, które już nie jest modne?

Masz w szafie ubrania, które wyszły z mody lub takie, które do niczego nie pasują albo są w złym rozmiarze?  Nie wiesz, co z nimi zrobić, a nie chcesz, by trafiły do kosza? W łatwy sposób możesz zrobić miejsce w szafie na nowe ubrania, nie wyrzucając starych. Sprawdź, jak to zrobić.

Oddaj ubrania osobom potrzebującym.

Sprawdź, czy w Twojej okolicy jest organizowana zbiórka odzieży dla potrzebujących. Rzeczy, których Ty już nie nosisz, mogą okazać się bardzo potrzebne innym osobom. Wybierz oczywiście ubrania w dobrym stanie, bez dziur czy plam.

Przerób je.

Jeśli ubranie jest w dobrym stanie, ale przestało być modne, możesz je przerobić. Zmień guziki, skróć rękawy lub nogawki albo dodaj ciekawą naszywkę. Możesz też pofarbować materiał. Czasem drobna przeróbka wystarczy, by ubranie zyskało nowy wygląd. Skompletuj niepowtarzalną garderobę.

Uszyj zupełnie nowe ubranie.

Drobna przeróbka to za mało? Jeśli masz maszynę i umiesz szyć, możesz samodzielnie przerobić stare rzeczy na zupełnie coś nowego. Twoje pomysły możesz też zrealizować, zanosząc rzeczy do punktu krawieckiego. Daj drugie życie swoim ubraniom i zyskaj nową część garderoby.

Sprzedaj lub się wymień.

Zajrzyj na grupy sprzedażowe w mediach społecznościowych lub na portalach. Może znajdzie się ktoś, kto zobaczy potencjał w niechcianej przez Ciebie sukience lub bluzce i chętnie ją od Ciebie odkupi. Możesz też zaproponować wymianę na coś innego. W ten sposób pozbędziesz się swojej niepotrzebnych ubrań i zyskasz pieniądze albo nową rzecz.

Przeznacz na ubrania „po domu”.

Rzeczy, które nie nadają się do noszenia na co dzień, możesz przeznaczyć na ubrania noszone w domu. Wygodne spodnie, czy rozciągnięta bluzka dobrze się sprawdzą przy gotowaniu, czy sprzątaniu albo podczas remontu. Nie będzie szkoda, jeśli się pobrudzą lub uszkodzą. Stare t-shirty możesz przeznaczyć też na piżamę.

  

Oddaj do sklepu i odbierz rabat.

Niektóre marki, takie jak bonprix, organizują akcje promocyjne, pozwalające pozbyć się starych ubrań i otrzymać za to rabat na zakupy w ich sklepie. Poszukaj informacji, czy aktualnie sklepy z odzieżą prowadzą taką akcję. Możesz w ten sposób pozbyć się niepotrzebnych ubrań i  zyskać zniżkę na zakup nowych.

Znajdź nowe zastosowanie.

Ubrania, które nie nadają się już zupełnie do noszenia ze względu na plamy czy dziury, możesz wykorzystać inaczej. Wiele ubrań, szczególnie z dobrych materiałów możesz przeznaczyć na uszycie poszewek na pościel, zabawek dla pupila, czy upleść kolorowy dywanik. Te, które są w gorszym stanie, możesz pociąć i wykorzystać jako szmatki do sprzątania. 

Zobacz
Komentarze (0)