Lifestyle

Dlaczego opłaca się kupować biżuterię w lombardzie?

Biżuterię kupuje się nie tylko dla siebie – to sprawdzony pomysł na prezent, często też traktuje się taki nabytek jako inwestycję na przyszłość. Biżuteria ze szlachetnych metali i kamieni jest kosztowna, ale robiąc zakupy w lombardzie można wydać znacznie mniej niż u jubilera.

O ile taniej jest w lombardzie?

Biżuteria w lombardzie to towar z drugiej ręki. Nie ma znaczenia, że poprzedni właściciel ani razu nie założył sprzedawanego naszyjnika – w momencie, kiedy trafia on do lombardu, jest przedmiotem używanym, czyli tańszym od biżuterii sklepowej. O ile konkretnie? To już zależy od indywidualnej wyceny, próby metali, jakości kamieni, etc. Nie licząc biżuterii o szczególnej, historycznej wartości, większość ozdób sprzedawanych w lombardach kosztuje mniej niż u jubilera.

Unikalność

Biżuteria się nie psuje, dlatego jest to tak popularny towar w ofercie lombardów. Dla bardzo wielu nabywców jest ona nawet znacznie atrakcyjniejsza, kiedy pochodzi z minionych epok i ma za sobą ciekawą historię. W lombardach trafiają się niekiedy prawdziwe skarby, zupełnie inne od biżuterii ze współczesnych kolekcji, na przykład autorskie projekty niszowych twórców. Można też w lombardzie znaleźć starą biżuterię renomowanych marek jubilerskich, ale w przystępniejszej cenie.

Gwarancja autentyczności

Używaną biżuterię można kupować także od osób prywatnych, zwykle jednak lombard jest opcją po prostu bezpieczniejszą. Działające od dawna, legalne placówki jak na przykład Lombard Expres, dokładnie sprawdzają przyjmowany do siebie towar i weryfikują jego autentyczność oraz pochodzenie. Kupując biżuterię w ten sposób ma się pewność, że nie jest ona kradziona, a złoty pierścionek z lat 20-tych faktycznie jest ze złota i wykonano go sto lat temu.

Stała dostawa nowego towaru

Podczas wizyty w lombardzie nie udało się znaleźć niczego ciekawego? Żaden problem. W lombardach nowy towar pojawia się codziennie, wystarczy regularnie zaglądać do wybranych placówek. Można też oglądać nowości internecie – wiele lombardów prowadzi własne strony i prowadzi sprzedaż online, tak więc nie trzeba nawet wychodzić z domu żeby trafić na wyjątkowe okazje. Zakup przez internet jest w pełni bezpieczny, a jeśli biżuteria nie spełni oczekiwań klienta, można ją zwrócić.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)